Ruszamy z drugim głosowaniem na najlepszą sieć MVNO lub odrębną markę MNO

podiumPo dynamicznych i często mocnych zmianach na rynku telekomunikacyjnym w Polsce należy przewidywać, że teraz powinno być nieco spokojniej. W ostatnim czasie rynek telefonii komórkowej przeżył niespotykanie dużo zmian. Bardzo wielu operatorów zmieniło swoje oferty, niektóre z nich wręcz wywróciły swoje oferty do góry nogami zmieniając je o 180 stopni. Powitaliśmy też dwie nowe marki telekomunikacyjne:

 • Plush – nowa marka sieci Plus adresowana do młodzieży
 • IZZI – nowa marka MVNO, która zastąpiła działającą od ponad 3 lat sieć Tele25.

To dobry czas na uruchomienie kolejnego głosowania na najlepszą Waszym zdaniem sieć. W ubiegłym głosowaniu niekwestionowanym liderem była sieć Virgin Mobile Polska, która zdobyła ponad 1/3 wszystkich głosów (34%) zostawiając daleko w tyle konkurentów. Drugą pozycję zajęła Lycamobile zdobywając 16% głosów, zaś trzecie ex æquo mBank Mobile oraz NJU Mobile, które zdobyły po 10% głosów.

Od tego czasu sporo się pozmieniało. Virgin Mobile Polska wprowadziła zupełnie nową ofertę #CHCĘ_WSZYSTKO, w wyniku czego poprzednia oferta (działająca podczas poprzedniego głosowania) przestała być dostępna dla nowych użytkowników operatora. Lycamobile wprowadziła zmiany w swoich pakietach oraz zaoferowała pakiet umożliwiający tanie połączenia do Chin a NJU Mobile udoskonaliła swoją ofertę NO-LIMIT. Będący ostatnio tuż za podium KLUCZ Mobile zmodyfikował swoją ofertę krajową oraz obniżył jeszcze bardziej ceny połączeń międzynarodowych. Zmian nie wprowadził tylko będący ostatnio na podium mBank Mobile (nie licząc rezygnacji z jednej ze sztandarowych promocji w postaci darmowych minut za korzystanie z usług mBanku).

Dość mocnym akcentem zaznaczyła swoją obecność na rynku nowa marka Plusa – Plush na kartę. White Mobile natomiast przełamał kolejną barierę w cenie minuty połączenia w standardzie (bez pakietów) oferując w ofercie na kartę cenę minuty połączenia na poziomie 17 gr.

To oczywiście nie wszystkie wymienione przeze mnie zmiany. Te zagościły nawet u operatorów, których oferty od dość dawna pozostawały niezmieniane (np. pojawienie się pakietów internetowych w sieci wRodzinie).

Zachęcam do głosowania i komentarza.

Najlepsza Twoim zdaniem sieć MVNO lub odrębna marka operatora infrastrukturalnego (MNO) to:

 • KLUCZ Mobile (25%, 120 Votes)
 • Lycamobile (18%, 86 Votes)
 • IZZI (15%, 71 Votes)
 • Virgin Mobile (13%, 60 Votes)
 • NJU Mobile (8%, 39 Votes)
 • White mobile (4%, 19 Votes)
 • Mobile Vikings (4%, 19 Votes)
 • mBank Mobile (3%, 13 Votes)
 • Red Bull Mobile (1%, 7 Votes)
 • Lebara Mobile (1%, 6 Votes)
 • Sat Film (1%, 6 Votes)
 • Heyah (1%, 5 Votes)
 • Sieci infrastrukturalne (Orange, Play, Plus, T-Mobile) są najlepsze (1%, 5 Votes)
 • Plush na kartę (1%, 5 Votes)
 • TuBiedronka (1%, 3 Votes)
 • multiMOBILE (1%, 3 Votes)
 • FM GROUP Mobile (0%, 2 Votes)
 • Inna (0%, 2 Votes)
 • W naszej Rodzinie (0%, 1 Votes)
 • wRodzinie (0%, 1 Votes)
 • Cyfrowy Polsat (0%, 0 Votes)
 • Sferia (0%, 0 Votes)
 • EZO Mobile (0%, 0 Votes)

Total Voters: 473

Loading ... Loading ...

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Jacek Krajzakinga32Ewelinamvno-gsm.pluser2 Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Regulator
Gość
Regulator

No w końcu jest 🙂 !

Jacek (redakcja)
Gość

Wiem, że sporo osób czekało, ale uznałem za uczciwe odczekać, aż na rynku się uspokoi, żeby głosowanie nie było powodowane chwilowymi emocjami 🙂

Koniec sierpnia i wrzesień był szalonym okresem. Teraz powinno być spokojniej.

uzytkownik
Gość
uzytkownik

CO to za głosowanie jak taka agresywna siec IZZI nabija sobie sama głosy.. to jest jakieś hore !!
https://mvno-gsm.pl dostał coś “w łapkę” za podbijanie notowań tego chorego operatora !?

Jacek (redakcja)
Gość

Dlaczego od razu w łapkę? 🙂 Czy tylko dlatego, że jesteśmy w Polsce? 🙂 Sztuczne nabijanie nic nie da i tak, gdyż na koniec i tak skoryguję ranking, bo bez kłopotu ustaję głosy oddane przez jednego użytkownika 😉 Tak więc nie przejmować się, tylko głosować – RAZ – a ja zapewniam, że ranking – tam samo jak i ostatni – odda rzeczywistość 🙂

Pozdrawiam!

Jacek (redakcja)
Gość

UWAGA!!!

Proszę o oddawanie głosu tylko jeden raz. Nie jest trudnością ustalić głosy oddane przez jedną i tą samą osobę. Usuwanie ciasteczek i tak nic nie da 🙂 Wyniki ankiety i tak zostaną skorygowane – podobnie jak przy ubiegłym głosowaniu – a w przypadku większego problemu – wyzerowane.

Pozdrawiam i dziękuję,

Jacek

Piotr
Gość
Piotr

Brak Viking Mobile.

Jacek+(redakcja)
Gość

Ależ jest – Mobile Vikings

user2
Gość
user2

Jacek – kiedy zakończenie tego głosowania i kiedy ogłoszenie wyników ?

Jacek (Redakcja)
Gość

Cześć,

w najbliższy długi weekend. nieco wydłużyłem. Muszę też skorygować wyniki, bo w przypadku dwóch z operatorów wyniki zostały sztucznie podbite.

Jacek

kinga32
Gość
kinga32

DŁŁUUGII ŁIKKEND już dawno minął… a rezultatów dalej nie ma.. Jacek spisz? 🙂

Ewelina
Gość
Ewelina

Witam.

Powtórzę pytanie. KIEDY WYNIKI TEGO GŁOSOWANIA??????

kinga32
Gość
kinga32

Zajrzałam tutaj ponownie po miesiącu i wyniki takie same !! Panie Jacku czy Pan jest poważny !! Kpiny robić z ludzi to bardzo nieładnie! Te wszystkie głosowania tutaj są niewiarygodne, skoro się takie przekręty robi ! Będzie trzeba ostrzec chyba portale społecznościowe przed przekrętami z głosowaniem na stronie MVNO. Do tej pory nie ma korekcji wyników oszustów z IZZI, którzy sami sobie głosy nabijali! SKANDAL !

Jacek Krajza
Gość

Pani Kingo 🙂 Przepraszam, ale na śmierć zapomniałem odpisać na poprzedni komentarz. Wyniki nie zostały i nie zostaną ogłoszone właśnie dlatego, że wyniki głosowania są niewiarygodne i sztucznie zawyżane w przypadku kilku marek. Nie wiem, czy robili to pracownicy sieci, czy sami ich użytkownicy. Niestety zabezpieczenia, jakie stosujemy okazały się niewystarczające. Dlatego też nie widzę sensu ogłaszać wyników. Wkrótce głosowanie zostanie powtórzone, gdyż pracuję nad nowym narzędziem do głosowania, który utrudni takie praktyki. Proszę o wyrozumiałość. MVNO-GSM.PL to strona, która w swojej misji ma rzetelność. Na wyniki ankiety nie miałem żadnego wpływu i jedyne co mogłem zrobić, to nie ogłaszać… Czytaj więcej »