Ruszyła kampania promująca nowe kanały naziemne METRO, Telewizja WP i ZOOM TV

Operator ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej EmiTel oraz nadawcy kanałów telewizyjnych METRO, Telewizja WP i ZOOM TV łączą siły w ramach wspólnej kampanii informacyjnej pt. „Chwyć pilota i sam wyszukaj trzy nowe kanały TV naziemnej”. W ten sposób nadawcy będą zachęcać widzów w całej Polsce do takiego przestrojenia swoich telewizorów i dekoderów oraz modernizacji instalacji antenowej, aby mogli odbierać trzy nowe kanały. Twarzą akcji jest popularny aktor Cezary Żak.

Grany przez Cezarego Żaka bohater kampanii zwany Kołczem przeprowadzi instruktaż i krok po kroku zaprezentuje widzom, w jaki sposób powinni skonfigurować swoje telewizory, dekodery i anteny, by mogli odbierać trzy nowe kanały telewizyjne – METRO, Telewizja WP i ZOOM TV.

Kampania ruszyła 1 maja b.r. i potrwa miesiąc. Działania promocyjne będą prowadzone w telewizji, radiu, prasie i Internecie. W kampanii zostaną wykorzystane także niestandardowe nośniki, m.in. bankomaty, plakaty w autobusach oraz punkty sprzedaży dekoderów i anten (sieci Mediamarkt oraz Saturn). Nadawcy wykorzystają do promocji również własne media.

– Cyfrowa telewizja naziemna jest niezmiennie jednym z najpopularniejszych sposobów dostarczania treści telewizyjnych. Startująca właśnie kampania promocyjna z pewnością przyczyni się do wzrostu oglądalności telewizyjnej oferty programowej Multipleksu 8 – powiedział Piotr Siemieniec, Dyrektor Biura Usług Radiowych i Telewizyjnych w EmiTel.

Ósmy multipleks jest ostatnią uruchomioną w Polsce platformą naziemnej telewizji. Aby telewidzowie mogli odbierać cyfrowy sygnał z MUX-8 konieczne jest wyregulowanie dekodera lub modernizacja instalacji antenowej. Instrukcję dotyczącą sposobu przeprogramowania odbiorników i dekoderów można znaleźć na: www.nowekanaly.pl oraz dzwoniąc pod numer infolinii: 12 627 32 80.

Źródło/Fot: Emitel

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PankracynataliaJacekKsid:) Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
:)
Gość
:)

Słaby sygnał i słaby program. Nic ciekawego w tych nowych kanałach nie znalazłem.

sid
Gość
sid

Żeby to odbierać potrzeba drugą antenę na pasmo VHF w polaryzacji pionowej. Czyli kto normalny kupi drugą antene żeby odbierać 4 dodatkowe kanały mało tego antena musi być odwrócona o 90*. Dlaczego nie zrobiono tych programów na MUX-5 na UHF jak wszystkie inne kanały telewizyjne też są na UHF?

JacekK
Admin

Witam,

to tylko częściowo prawda. Nie w każdej lokalizacji ten multipleks nadawany jest w polaryzacji pionowej, w wielu lokalizacjach polaryzacja jest pozioma, czyli taka, jak MUX-1, MUX-2 i MUX-3. Stosunkowo blisko obiektów nadawczych spokojnie wystarcza również standardowa i dotychczasowa antena. Zgadza się jednak to, że bardzo wielu odbiorców ma problem, ze względu na wspomnianą właśnie polaryzację jak i lokalizację.

natalia
Gość
natalia

Można by było dodać tvp seriale i program z polskimi filmami

Pankracy
Gość
Pankracy

Żeby zwiększyć oglądalność mux 8 wystarczy zrobić dwie rzeczy: zmiana na uhf i nadawanie w hd.