Rzecznik Orange zdradza trochę statystyk dotyczących wysyłania wiadomości SMS

Rzecznik prasowy Orange Wojciech Jabczyński zdradza na blogu trochę statystyk dotyczących wysyłania wiadomości SMS. Ile SMS-ów wysyłają klienci w dobie powszechnych smartfonów, a więc i przeróżnych aplikacji umożliwiających swobodną komunikację za pośrednictwem internetu?

Rzecznik Orange Wojciech Jabczyński przekonuje, że SMS-y mają się lepiej, jakby mogło się wydawać:

Pogłoski o śmierci SMS są mocno przesadzone

– tytułuje swój wpis na blogu rzeczni Orange dodając później, że co prawda jest tendencja spadkowa, ale jest bardzo niewielka, a ponadto rekompensuje ją wzrost liczby wysyłanych wiadomości MMS. Wojciech Jabczyński dodaje, że coraz więcej jest SMS-ów wysyłanych z różnych systemów i aplikacji do klientów mobilnych (np. bankowe kody autoryzacyjne).

A jak wyglądają konkretne liczby? Tradycyjnie już – i tu chyba nie ma zdziwienia – najwięcej SMS-ów wysyłanych jest w Wigilię. Dalej plasują się Dzień Kobiet, Walentynki i Wielkanoc (dane Orange):

Nasze wieloletnie statystyki wskazują, że najwięcej SMS w jednym dniu wysyłacie w Wigilię – ok. 85 mln (dane z 2015 roku). Ponadto „dniami wiadomości” są: Dzień Kobiet ok. 50 mln (dane z 2015 roku); Walentynki – wzrost SMS niewielki, ale za to MMS pikuje w górę i Wielkanoc ok. 55 mln (dane z 2015 roku)

– informuje rzecznik Orange.

Wzrost liczby wysyłanych SMS-ów notowany jest również w czasie meczów piłkarskiej reprezentacji Polski, głównie po każdym golu.

Źródło/Fot: Orange

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x