Są nowe statystyki przenoszenia numerów – świetnie Premium Mobile, fatalnie Virgin Mobile

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował statystyki przenoszenia numerów obejmujące ostatni kwartał 2017 roku. Spośród operatorów wirtualnych z pewnością powody do zadowolenia kolejny raz ma Premium Mobile – operator, który przebojem wszedł na polski rynek telekomunikacyjny wygrywając w statystykach przenosin numerów obejmujących 3 kwartał 2017 roku (więcej >>) po stosunkowo krótkiej obecności na polskim rynku. Premium Mobile zanotował w 4 kwartale również świetny wynik i choć tym razem nie udało się wygrać, to jednak operator prześcignął w statystykach wszystkich MVNO oraz dwóch wielkich – Polkomtel (Plus) i Orange (więcej >>). Z pewnością odmienna atmosfera jest w Virgin Mobile. Ten największy póki co polski MVNO kolejny kwartał notuje ze znacznym minusem i jeśli nie uda mu się odwrócić tego trendu i zmniejszyć ilości odejść, może w przyszłości mieć spory problem.

Premium Mobile jest bezkonkurencyjny w statystykach dotyczących przenoszenia numerów obejmujących 4 kwartał 2017 roku biorąc pod uwagę wirtualnych operatorów telekomunikacyjnych. Operator w ogólnym bilansie Przyjął-Oddał jest aż ponad 9 tys. numerów na plusie. Premium Mobile w 4 kwartale ub. r. przyjął 10 571 numerów, oddając zaledwie 1567. To właśnie lojalności swoich klientów operator zawdzięcza kolejny już raz tak doskonały wynik. W 3 kwartale 2017 roku było również świetnie – sieć przyjęła blisko 12 tys. numerów przeniesionych z innych sieci, tracąc jednocześnie w tym samym okresie jedynie niewiele ponad 1,3 tys, co dało w końcowym bilansie zysk ponad 10 tys. numerów.

Powodów do zadowolenia z pewnością nie ma Virgin Mobile, największy póki co wirtualny operator komórkowy w Polsce. Jak tak dalej pójdzie, to sieć wkrótce może stracić pozycję lidera MVNO w Polsce pod względem liczby klientów. Virgin Mobile w 4 kwartale jest na sporym minusie w bilansie Przyjął-Oddał. Virgin Mobile zanotował binals na poziomie bliskim minus 4 tysiące numerów (dokładnie -3810 numerów). Choć operator, wydając niemałe pieniądze na reklamę (nawet spoty TV), przyjmuje wciąż sporo numerów z innych sieci (w 4 kwartale 2017 roku było to 9 tys. numerów), to jednak ma nadal spore problemy z zatrzymywaniem dotychczasowych klientów. W ostatnim kwartale ubiegłego roku sieć Virgin Mobile opuściło aż blisko 13 tys. numerów). Tak złego wyniku nie zanotowała nawet Lycamobile, słynąca przecież z ujemnego bilansu dotyczącego statystyk MNP (ten międzynarodowy operator zanotował bilans ujemny na poziomie 1,5 tys. numerów). Na domiar złego ujemny bilans Virgin Mobile występuje w kolejnym już kwartale i pogłębia się.

Jeśli chodzi o pozostałych, to większych niespodzianek nie ma. Z najbardziej znanych wirtualnych operatorów komórkowych przyzwoicie wydają Telestrada (w tym lajt mobile), Netia, ITI oraz Mobile Vikings.

Warto zwrócić uwagę na innowacyjnego debiutanta – sieć Folx. Sieć komórkowa w aplikacji pozyskałą w 4 kwartale 2017 roku 202 numery, oddając 21. Prawie zerowy ruch odnotowuje sieć komórkowa IZZI. W ciągu trzech ostatnich miesięcy ubiegłego roku operator przyjął zaledwie… 6 numerów, oddając 13. Kiepsko również wyglądają statystyki KLUCZ Mobile. Choć marka jest już dość znana i aktywna, przyjęła zaledwie 34 numery, oddając w tym samym okresie 131.

Statystyki MNP obejmujące 4Q2017 roku na przykładzie wybranych MVNO:
Fot: MVNO-GSM.PL

Warto też jeszcze wspomnieć o Aero2. Choć to nie jest operator wirtualny, gracz ten zanotował również świetny wynik w statystykach MNP z 4 kwartału minionego roku. Aero2 jest blisko 8 tys. numerów na plusie i tak znakomity wynik zawdzięcza najpewniej marce a2mobile.

Wracając jeszcze do głównych bohaterów statystyk – sieci Premium Mobile oraz Virgin Mobile – sromotna porażka Virgin z Premium może boleć twórców polskiego odpowiednika tej międzynarodowej marki należącej do Richarda Bransona. Virgin Mobile Polska nie tylko korzysta z międzynarodowej marki, sieć wydaje sporo na telewizyjne spoty i inne działania marketingowe, oferuje również ofertę Pre-Paid, której zestawy startowe dostępne są na każdym rogu. Premium Mobile nie ma za sobą globalnej marki i nie oferuje oferty na kartę (tylko abonament, ale bez długoterminowej umowy). Nie zobaczymy też spotów reklamowych w telewizji, choć Premium Mobile jest aktywny w reklamie internetowej, która również wiąże się z pewnymi kosztami. Choć w tym przypadku pozytywne efekty widać.

Pełny raport dotyczący MNP za 4Q 2017 można znaleźć tutaj:

Raport kwartalny MNP 4Q2017

Źródło/Fot: UKE, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MichałfertrassoMarianAndrzej Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
rasso
Gość
rasso

Premium Mobile wydzwaniał notorycznie po numerach i nagabywał więc nie dziwota że się nie reklamują.
Kulturalni przynajmniej bo raz dzwonili i gdy powiedziałem żeby już tego nie robili to przestali, należy im się Plus 🙂

rasso
Gość
rasso

Dzwonili gdy byłem w VirginMobile lub LycaMobile. Jak się pytałem skąd mają mój nr, miła Pani (obsługa naprawdę miła) odpowiedziała że z losowania. Zapewne jest tak że nasze dane są przehandlowywane między firmami. Wystarczy że raz się poda gdzieś numer a on później wędruje po świecie:-I Aaa może warto napisać o słynnej Hannie GW przez pryzmat wydatków na telefon abonament/karta. Jej cennik z Orange (tam jest jej służbowy numer) to ponoć, będąc w państwie “wybranym” Izrael: Połączenia głosowe wychodzące – 6,56 zł netto /min. Połączenia głosowe przychodzące – 4,10 zł netto /min. SMS – 1,23 zł/szt Transmisja danych: 36,15 zł… Czytaj więcej »

Andrzej
Gość
Andrzej

Umówmy się, w dzisiejszych czasach zatrzymywanie klientów nie jest łatwe, ale rzeczywiście ciekawa sytuacja, ja akurat w Virgin Mobile jestem i nigdzie się nie przenoszę bo ich oferty dla biznesu, gdzie faktura naprawdę wynosi grosze nic nie przebije, ale nie wiem jak indywidualna oferta wygląda szczerze mówiąc

Marian
Gość

Ja mam numer w lajt mobile i jak najbardziej polecam. Są dużo tańsi niż konkurencja.

rasso
Gość
rasso

Virgin i A2mobile są lepsi ponieważ nie wymagają umowy ani opłat aktywacyjnych:P
Co kto lubi, ważne że jest wybór:-)

fert
Gość
fert

No ja teraz w a2 siedzę od jakiegoś czasu i chyba najlepsza sieć z tych co testowałem

Michał
Gość
Michał

Kod na darmowy miesiąc: 04433836. Nie ma już kodów na okres dłuższy niż 1 miesiąc np. 6 miesięcy. Informacje takie są od stycznia nieaktualne. Kod trzeba podać przed rejestracją.