Screenity ubezpieczy telefony Apple’a

Aplikacja mobilna, dzięki której w prosty sposób można ubezpieczyć wyświetlacz telefonu, jest już dostępna na urządzenia z systemem iOS.

Wystarczy chwila nieuwagi, by telefon komórkowy wypadł z ręki i uległ uszkodzeniu. Wbrew pozorom takie wypadki zdarzają się dość często. Z badań wykonanych na zlecenie Grupy Ubezpieczeniowej Europa wynika, że dwóch na trzech Polaków przynajmniej raz uszkodziło swój telefon. Najczęstszym rodzajem uszkodzenia (80 proc. przypadków) jest stłuczenie lub pęknięcie szybki na skutek upadku. Aż 44 proc. osób nie decyduje się na kosztowną naprawę i używa uszkodzonego aparatu.

Z myślą o nich Gropa Europa stworzyła aplikację mobilną Screenity, dzięki której w prosty sposób, bez wychodzenia z domu można ubezpieczyć wyświetlacz telefonu. Aplikacja, która w styczniu zadebiutowała na telefonach z systemem Android, jest już dostępna na urządzeniach marki Apple. Można ją za darmo pobrać z App Store.

– Użytkownicy telefonów marki Apple emocjonalnie podchodzą do posiadanych przez siebie urządzeń. Dlatego wierzymy, że będą zainteresowani zakupem ubezpieczenia wyświetlacza o najwyższym standardzie ochrony na rynku. Dzięki niemu w przypadku nieszczęśliwego zdarzania uszkodzony ekran zostanie szybko i bezproblemowo naprawiony lub wymieniony na nowy – mówi Hanna Kalicińska, wicedyrektor departamentu partnerów Affinity w Grupie Europa.

Wyróżnikiem Screenity spośród innych, dostępnych na rynku ubezpieczeń telefonów, jest najszerszy zakres ochrony. Polisa działa w sytuacji, w której dojdzie do przypadkowego uszkodzenia wyświetlacza telefonu. Nie jest przy tym ważne, czy telefon wypadł nam z kieszeni podczas wyjmowania czy też ktoś wpadł na nas ulicy i wytrącił aparat z ręki. Każde z takich zdarzeń aktywuje ochronę, dzięki której uszkodzony wyświetlacz zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Grupa Europa zdecydowała się podnieść sumę ubezpieczenia Screenity do 1000 zł. Dzięki temu zdecydowana większość modeli telefonów dostępnych na rynku zostanie naprawiona w ramach polisy bez konieczności angażowania środków po stronie klienta.

– Jesteśmy jednym z największych ubezpieczycieli telefonów w Polsce. Do tej pory objęliśmy ochroną ponad pół miliona telefonów. Dlatego mamy dostęp do bardzo atrakcyjnych stawek serwisowych i niskich cen części zamiennych, które nie są dostępne dla klienta indywidualnego – mówi Hanna Kalicińska.

Klienci, którzy kupią ubezpieczenie Screenity mogą liczyć na obsługę door-to-door. Uszkodzony telefon odbierze od nich kurier, który po naprawie zwróci go pod wskazany adres. Dodatkowo, w przypadku użytkowników urządzeń marki Apple naprawa może odbyć się w domu lub w innym wskazanym przez klienta miejscu.

Okres ubezpieczenia trwa 12 miesięcy. Cena polisy – w zależności od wybranej opcji – wynosi 9,99 zł miesięcznie lub 108 zł przy płatności jednorazowej (9 zł za miesiąc ochrony).

W skład Grupy Europa wchodzą dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowa TU Europa i życiowa TUnŻ Europa. Największym akcjonariuszem firmy jest niemiecki gigant ubezpieczeniowy: Talanx.

Źródło/Fot: Grupa Europa

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mateusz K. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Mateusz K.
Gość

Moim zdaniem szybka powinna podlegać gwarancji jak cały telefon. Ja dopiero po szkodzie dowiedziałem się, że akurat ta część telefony gwarancji nie podlega. Absurd.