(AKTUALIZACJA) Sieć komórkowa OTVARTA udostępniła wszystkim klientom 5G Plusa

Sieć komórkowa OTVARTA poinformowała właśnie, że wdraża rozwiązania, które pozwolą klientom operatora korzystać z należącej do Plusa sieci 5G. Pełne wdrożenie nastąpi w III kwartale tego roku, zaś u wybranych abonentów testy usługi ruszają już dzisiaj. AKTUALIZACJA: Operator poinformował w piątek 29 maja b.r., że technologia 5G dostępna jest już dla wszystkich klientów operatora.

– Z przyjemnością informujemy, że prace związane z wprowadzeniem standardu 5G w sieci OTVARTA dobiegają końca. Termin uruchomienia usługi planowany jest na III kwartał 2020 roku. Początkowo z zasięgu sieci 5G będą mogli korzystać użytkownicy sieci OTVARTA w takich miastach jak: Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław oraz Katowice. Urządzenia na których będzie można cieszyć się z nowego standardu muszą mieć wbudowany modem 5G i obsługiwać pasmo 2,6 GHz. W kolejnym etapie przewidywana jest rozbudowa sieci do standardu 5G w kolejnych lokalizacjach – pisze na stojej stronie internetowej sieć komórkowa OTVARTA.

Co to jest standard 5G?

Standard 5G to sieć komórkowa najnowszej generacji, zapewniająca dużo szybsze połączenie z Internetem, a także dużo mniejsze opóźnienia. Sieć 5G charakteryzuje się również dużo większą pojemnością w porównaniu do poprzednich generacji. Do obecnie istniejących sieci LTE jednocześnie może połączyć się do miliona urządzeń na każde 500km kwadratowych. Sieć 5G pozwoli na podłączenie miliona urządzeń na każdy 1km kwadratowy.

Czy standard 5G jest bezpieczny?

Tak, obecnie funkcjonująca sieć 5G budowana jest w oparciu o już istniejące rozwiązania techniczne, które były stosowane w LTE. Budowa sieci 5G odbywa się w oparciu o istniejące przepisy prawa dotyczące promieniowania elektromagnetycznego przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Cyfryzacji (więcej >>).

Więcej o 5G Plusa można przeczytać na blogu.

AKTUALIZACJA: Sieć komórkowa OTVARTA poinformowała właśnie, że technologia 5G dostępna jest już dla wszystkich klientów operatora:

– Z przyjemnością informujemy, iż w dniu dzisiejszym, tj. 29 maja, sieć Otvarta uruchomiła standard 5G dla wszystkich swoich abonentów. Dzięki wytężonej pracy zarówno po stronie Otvarta jak i sieci Plus oraz niezliczonej ilości testów przeprowadzonych w ostatnich dniach udało się całkowicie wdrożyć standard 5G przed pierwotnie planowanym terminem – informuje w komunikacie sieć OTVARTA.

Źródło/Fot: OTVARTA

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x