MVNO-GSM.PL Innowacyjny blog telekomunikacyjny

Blog o alternatywnym obliczu telekomunikacji. Najlepsze oferty operatorów GSM, wszystko o MVNO, aktualności z branży telekomunikacyjnej i nie tylko

Blog

Sieć Mobile Vikings Polska zaskoczyła i podała… liczbę swoich klientów! Wg mnie jest nieźle

Sieć komórkowa Mobile Vikings Polska pochwaliła się dziennikarzowi WHATNEXT.PL liczbą swoich klientów. Trzeba przyznać, że jak na internetowy sposób dystrybucji swojej oferty i brak milionowych nakładów na reklamę operator radzi sobie w Polsce całkiem nieźle. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Okazało się, że wystarczy zapytać. Sieć komórkowa Mobile Vikings Polska, która działa u nas od grudnia 2013 roku, pochwaliła się… liczbą swoich klientów. To niecodzienna sytuacja, ponieważ tego typu danych wielu operatorów MVNO skrzętnie skrywa. Tym razem jednak dane te udało się zdobyć bardzo prosto 🙂 Zdobył je redaktor WHATNEXT.PL, który… zapytał o nie na Twitterze.

Ilu klientów ma Mobile Vikings Polska?

Okazuje się, że z sieci Vikingów korzysta w Polsce 46 tys., którzy posiadają łącznie ponad 56 tys. kart SIM. Oczywiście można wziąć na to jakąś poprawkę z uwagi na fakt, że Mobile Vikings Polska nie ma oferty abonamentowej, a część kart SIM może być tylko aktywna w teorii. Jednak sieć ta nie jest łakomym kąskiem dla szukających niezwykłych okazji w postaci jakichś bonusów na parę dni, więc poprawki raczej nie powinny być duże, chyba, że operator opóźnia wyłączanie nieużywanych kart SIM. Wszyscy przecież pamiętamy, jak po wprowadzeniu obowiązkowej rejestracji kart SIM z rynku nagle wyparowały miliony rzekomo aktywnych numerów.

Całkiem nieźle!

Moim zdaniem jak na wyłączenie internetowe kanały dystrybucji operator radzi sobie w Polsce całkiem dobrze. Mobile Vikings nie posiada oferty abonamentowej, nie posiada stacjonarnych punktów sprzedaży, nie ma też kampanii reklamowych w telewizji. Są jednak kampanie reklamowe w internecie i w mediach społecznościowych. Sieć posiada też specjalną ofertę dla firm. Wszystko bez umów i zobowiązań.

Czy sieć Mobile Vikings Polska jest rentowna? Nie da się tego wywnioskować na podstawie samej tylko liczby klientów, zaś bieżące dane finansowe nie są dostępne. Np. Virgin Mobile Polska miała kilkaset tysięcy klientów i do chwili sprzedania się Play nie była rentowna.

Mobile Vikings Polska ruszyła w Polsce w grudniu 2013 roku. Działa na zasięgu sieci Play, wspierając się jednocześnie roamingiem krajowym (tak będzie do końca 2021 roku).

Źródło/Fot: Twitter, wł / Mobile Vikings

Artykuły publikowane w strefie BLOG są prywatnymi opiniami ich autorów

***
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl więcej komentarzy
europolitan
europolitan
22 dni temu

Hebe zapomnieli wziąć pod uwagę, że te 10 tys kart SIM może być używane przez inne osoby niż ten, na które są zarejestrowane.
Mogą to być osoby niepełnoletnie lub też osoby starsze, które dostały karty SIM od kogoś z rodziny lub kogoś znajomego.
Te osoby mogą mieć opłacane karty przez kogoś innego.

xyz2020
xyz2020
20 dni temu

Jeśli już mam wybierać wirtualkę to wolę jakąś bardziej oryginalną. Dla młodszej siostry wziąłem viva mobile część idzie na zwierzaki w schorniskach. Sam mam plusa i jestem zadowolony.

anita
anita
17 dni temu

też mam! sam się zastanwiam kto jeszcze z tego korzysta jaka masz taryfe?

3
0
Skomentujx
()
x