Sieć Orange przyspiesza LTE – teraz do 112 Mb/s

Sieć komórkowa Orange zwiększyła maksymalną prędkość internetu w technologii LTE – informuje na swoim blogu rzecznik sieci Orange Wojciech Jabczyński. Maksymalna prędkość to teraz 112 Mb/s, zamiast dotychczasowych 75 Mb/s.

Użytkownicy sieci nie muszą wykonywać żadnych czynności, żeby móc korzystać z szybszego internetu. Takie możliwości dało efektywniejsze wykorzystanie zasobów w paśmie 1800 MHz. Zwiększono szerokość pasma wykorzystywanego razem z T-Mobile na potrzeby LTE z 10 MHz do 15 MHz.

Rzecznik Orange dodaje, że obecnie w zasięgu LTE od Orange mieszka 79 % mieszkańców naszego kraju. Tym samym sieć LTE obsługuje już 30 milionów Polaków, a na to wszystko pracuje ponad 6 tysięcy stacji LTE, które swoim zasięgiem obejmują ponad dwa i pół tysiąca miast i miejscowości.

Obecnie zmiany nie odczują jeszcze mieszkańcy Warszawy oraz Śląska. Jednak jak zapowiada rzecznik Orange w tych dwóch aglomeracjach szybszy internet pojawi się w najbliższych dniach.

Źródło/Fot: Orange

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ziutkaelajza Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
elajza
Gość
elajza

To sferia też wprowadziła LTE do swojej oferty i w oóle sie rozwijają, teraz pytanie który ma lepsze…?

ziutka
Gość
ziutka

Też słyszałam ze mają być w całej Polsce, pytanie czy to lesze, czyli coś mniej znanego i młodego od czegoś starego i tyle. poza tym uważam ze warto czasami spróbowac czegos nowego.