Spore zmiany w a2mobile – na dobre, ale i na złe

Wchodzą w życie kolejne już w ostatnim czasie zmiany w ofercie należącej do Premium Mobile i oferującej ofertę na kartę marce a2mobile. Po niedawnej likwidacji starej oferty oraz zmianach w ofercie roamingowej operator informuje o kolejnych korektach w ofercie. Wśród nowości więcej internetu na pełnej prędkości, kolejne pakiety do wyboru, ale i podwyżki dla tych, co korzystają z niepełnych NO-LIMIT-ów, np. z samych rozmów głosowych.

Sieć a2mobile zamieściła już na swojej stronie internetowej nowe cenniki i regulaminy. Co dokładnie zmieni się w ofercie tej popularnej oferty bez zobowiązań?

Zmiany na +

Zacznijmy od tych dobrych wiadomości. Wszystko wskazuje na to, że utrzymane zostaną promocyjne stawki na podstawowe usługi poza pakietami. Minuta rozmowy krajowej oraz wiadomość SMS i MMS kosztować będą nadal 10 gr. 1 MB danych poza pakietami to koszt 4 gr. Zostaje też pakiet społecznościowy (KATZ, Frifon, Facebook, Messenger) i oczywiście rok ważności konta po doładowaniu.

Kolejną zmianą na “+” jest to, że dotychczasowy pakiet Niewyczerpalne wszystko zachowując swoją cenę (19,90 zł/mc) zyskuje dodatkowe 5 GB internetu na pełnej prędkości. Wcześniej było to 5 GB, teraz będzie to 10 GB. Wciąż można też będzie zdjąć ograniczenie prędkości, kupując za 5 zł pakiet 5 GB internetu na pełnej prędkości.

Następna dobra wiadomość to wprowadzenie do oferty dwóch nowych pakietów NO-LIMIT – za 24,90 zł oraz 29,90 zł. Pakiety zawierają – podobnie jak pakiet Niewyczerpalne wszystko 19,90 zł – NO-LIMIT na rozmowy i wiadomości, różnią się tylko ilością internetu mobilnego na pełnej prędkości.

Pełna oferta pakietów Niewyczerpalne wszystko będzie wyglądać teraz tak:

 Niewyczerpalne wszystko 19,90 złNiewyczerpalne wszystko 24,90 złNiewyczerpalne wszystko 29,90 zł
Rozmowy krajowe (komórkowe i stacjonarnebez limitubez limitubez limitu
Wiadomości SMS/MMSbez limitubez limitubez limitu
Internet mobilny10 GB na pełnej prędkości
10-15 GB - 1 Mb/s
+ 15 GB - 512 kb/s
20 GB na pełnej prędkości
20-25 GB - 1 Mb/s
+ 25 GB - 512 kb/s
30 GB na pełnej prędkości
30-35 GB - 1 Mb/s
+35 GB - 512 kb/s
Aktywacja*222*1#*249*1#*299*1#

Jak widać doskonałą wiadomością jest to, że a2mobile pozostawia jedyny w swoim rodzaju lejek – prędkość 512 kb/s po wyczerpaniu pakietu podstawowego, która wciąż pozwala na podstawowe operacje na smartfonie (nawigacja, przeglądanie stron www, obsługę poczty e-mail, itp).

Zmiany na “-“

Było o rzeczach korzystnych, to teraz czas przejść do tych niekorzystnych. Sieć a2mobile przy okazji zmian w ofercie wprowadza podwyżki pozostałych pakietów (innych niż Niewyczerpalne wszystko). Klienci wciąż zachowują możliwość wyboru poszczególnych rzeczy z pakietów NO-LIMIT (np. samych rozmów lub samego internetu), ale wkrótce będzie się to wiązało z wyższymi opłatami. I tak:

  • 1 pakiet (same rozmowy, same wiadomości, sam internet) kosztował będzie 12,90 zł/mc (zamiast 9,90 zł)
  • 2 pakiety (rozmowy i wiadomości, rozmowy i internet, wiadomości i internet) kosztowały będą 17,90 zł (zamiast 15,90 zł)

Powyższe zmiany wchodzą w życie już 17 sierpnia b.r., jednak w ramach promocji z niższych stawek korzystać będzie można do 17 października b.r.

Jak widać przy okazji wprowadzania niewątpliwie korzystnych zmian w ofercie a2mobile wprowadza również tylnymi drzwiami podwyżki na niektóre usługi.

Przed kilkoma dniami pisaliśmy za serwisem Telko.in o sięgającej 20 mln zł stracie spółki Premium Mobile na koniec 2018 roku (więcej >>). Zarząd operatora wyjaśniał jednak, że strata była zaplanowana i wszystko idzie zgodnie z założeniami.

Więcej o zmianach w ofercie a2mobile w poniższych dokumentach.

Regulamin i Cennik Oferty promocyjnej „Niewyczerpalne Pakiety”

Zmiany w Regulaminie i Cenniku Oferty promocyjnej „Niewyczerpalne Pakiety”

Sieć a2mobile działa na zasięgu sieci Plus.

Źródło/Fot: a2mobile

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ggfdvdfxcdsre
ggfdvdfxcdsre
10 miesięcy temu

Telepolo napisało:
“17 sierpnia 2019 roku zostanie wyłączona usługa umożliwiająca przywrócenie pełnej prędkości transmisji danych poprzez wpisanie na klawiaturze telefonu użytkownika kodu *200*1#. Powodowało to zdjęcie ograniczenia i rozpoczęcie naliczania na nowo progów transmisji danych.”

To można zdjąć ograniczenie prędkości internetu za 5zł czy nie można?

Mirek
Mirek
10 miesięcy temu
Reply to  ggfdvdfxcdsre

Nie można. Zamiast tego masz pakiet 5GB za 5zł, czyli cena standardowa jak u innych (1GB za 1zł). Dodając do tego, że włączenie podstawowego pakietu internetu z lejkami będzie kosztowało 13zł oferta staje się nieopłacalna. Ja osobiście co miesiąc wykupywałem 45GB za 20zł, teraz za to samo zapłacił bym 40zł. Obecnie rozważam przejście do nju lub plusha.

Dobromir
Dobromir
10 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Idź do Lycamobile tam masz za 20 zł 30 GB internetu. Jak ci się tu już nie podoba xd Zresztą nie wiem jakim sposobem wykorzystywałeś w a2mobile aż 45 GB za 20 zł to musiałeś mieć 10 zł za sam pakiet internetu i 2 razy reset lejka. Więc wychodziło 15 GB internetu przy pełnej prędkości, 15 GB przy lejku 3 Mb/s i 15 GB przy lejku 1 Mb/s. Po zmianach będziesz miał za kwotę 22,90 zł (12,90 zł pakiet internetu + 2 resety 5 GB) czyli: 20 GB przy pełnej prędkości 15 GB przy 1 Mb/s + 10 GB przy… Czytaj więcej »

Mirek
Mirek
10 miesięcy temu
Reply to  Dobromir

Tak jak pisałem zamiast resetowania lejka będzie teraz pakiet 5GB. Więc żeby było 45GB trzeba będzie zapłacić 13zł za 5GB bez ograniczeń+5GB 3Mb/s+5GB 1Mb/s, do tego wykupić 6 razy po 5GB za 5zł. Dokładnie wychodzi więc 43zł. 17 lipca mają wejść nowe pakiety z 20 i 30GB internetu oraz reset lejka ma być zastąpiony pakietem 5GB, a dopiero 17 października mają zdrożeć pozostałe pakiety. Tak przedstawili mi nową ofertę na stronie a2mobile na Facebooku.

Dobromir
Dobromir
10 miesięcy temu

Pragnę nadmienić że a2mobile nie jest jedyną siecią, która oferuje lejek 512 kb/s po wykorzystaniu pakietu. Jest jeszcze sieć wRodzinie(spółki areo2 pierwszego właściciela a2mobile) z pakietem 60 dni gdzie istnieje taki sam lejek i w regulaminie pisze o prędkości minimalnej nie mniej niż 512 kb/s, a nie maksymalnej 😉 Jeśli w a2mobile zlikwidowali by ten lejek i wyłączyli by internet na 32 kb/s jak w wielkości sieci to nie widzę dłuższej przyszłości dla tej sieci. Ponieważ mamy konkurencję w postaci Lycamobile z pakietem 30 GB za 20 zł 😀

Mateusz
Mateusz
10 miesięcy temu

Pakiety za 12,90 zł i 17,90 zł nie są już opłacalne. Zamiast pakietu za 12,90 zł lepiej dopłacić i wykupić pakiet w sieci wRodzinie – za 30 zł mamy przez 60 dni darmowe rozmowy, darmowe SMS-y i internet 10 GB. W przeliczeniu to wychodzi 15 zł miesięcznie, czyli tylko 2,10 zł więcej. Z kolei za 17,99 zł w Otvartej można mieć darmowe rozmowy, darmowe SMS-y i internet 21 GB, jeżeli przenosimy numer. W dodatku rozmowy są z HD Voice. Minusem jest to, że to oferta abonamentowa (są ludzie, którzy nie lubią lub nie mogą mieć abonamentu). Jeżeli komuś są potrzebne… Czytaj więcej »

perxenat
perxenat
10 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

Największym minusem a2mobile jest niestety awaryjność. Dzisiaj znowu awaria. Jeżeli za podwyżką cen nie pójdzie polepszenie jakości (sieci i boku) to ludzie będą uciekać z tej sieci.

ubuntero
ubuntero
10 miesięcy temu
Reply to  perxenat

zgadza się  – a2mobile ma kilka-kilkanaście awarii w miesiącu, najczęściej na styku A2 i Play

borsuk
borsuk
7 miesięcy temu
Reply to  ubuntero

Od lipca żadnej awarii a2mobile nie zauważyłem, więc awaryjność raczej dłużej nie obowiązuje 🙂

Damian
Damian
3 miesięcy temu
Reply to  borsuk

Widzę, że ten temat nawet na mono się pojawia często. Ten wątek był też poruszany w kontekście promocji NW na start i tak jak pisałem, wydaje mi się, że ten okres był związany ze zmianami w infrastrukturze po zmianie operatora. W każdym razie, na starterze mówią wprost: “Pamiętaj, że możesz mieć do 5 aktywnych pakietów jednocześnie!” – w związku z tym teoretycznie można sobie aktywować pięciokrotnie pakiet 30GB (to daje nam 150GB w cenie niecałych 150 zł). Kwestia potrzeb chyba. SMS-y, MMS-y, rozmowy i tak zostają przysłowiowe “no limit”, tylko zwiększa się w skali paczka danych (GB). Ale nie jest… Czytaj więcej »

Damian
Damian
3 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

To ciekawe, bo operatorem sieci wRodzinie jest Aero2, czyli dawny operator sieci a2mobile 😉 Natomiast transfer danych w a2mobile VS wRodzinie to jest jednak różnica. Regulaminowy “niewyczerpalny” internet taki jest (z resztą nie tylko w przypadku tej sieci). To, co się zmieniło, to sposób komunikowania oferty – teraz np. w pakiecie za 29,90 zł pokazują na www 30GB (czyli w praktyce bez lejka 30GB, a potem schodki do 512 kb/s).

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x