T-Mobile i bezpieczny internet przez cały rok

Dzisiaj (6 lutego) obchodzimy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. To doskonała okazja, żeby przypomnieć, że przed zagrożeniami w sieci nasze dzieci najlepiej uchroni ograniczone zaufanie do nieznajomych oraz wiedza. Zwłaszcza o tę drugą, która czyni z najmłodszych świadomych użytkowników Internetu, troszczy się T Mobile. We współpracy z Fundacją Digital University operator zorganizował warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą Laboratorium Bezpiecznego Internetu T Mobile.

W ciągu całego 2017 roku (od lutego do grudnia) w 33 szkołach w całym kraju, przeprowadzone zostały warsztaty, podczas których dzieci dowiedziały się m.in. czemu nie należy ujawniać zbyt wielu informacji na swój temat, dlaczego nie należy publikować treści ośmieszających innych i co zrobić, gdy ktoś próbuje ośmieszyć czy skrzywdzić nas samych. T-Mobile zwracał szczególną uwagę na to, że Internet jest przestrzenią, w której obowiązują nas te same zasady, których przestrzegamy w świecie realnym. Na warsztatach podkreślano, że okazywanie szacunku, również w sieci, jest wartością i umiejętnością a nie zachowaniem a Internet kanałem komunikacji, z którego stale musimy uczyć się mądrze korzystać.

Przez 2 semestry roku szkolnego udało nam się przeszkolić 4420 uczniów, 200 nauczycieli, a materiały edukacyjne poprzez platformę Librus otrzymało ok. 8800 rodziców.

Jak dodaje T-Mobile – bezpieczeństwo najmłodszych to dla nas priorytet.

Honorowy patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Źródło/Fot: T-Mobile

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x