Tele25 – nowa odsłona strony internetowej

logo Tele25O tym operatorze wirtualnym wiedzą prawdopodobnie tylko nieliczni. Wirtualny operator komórkowy Tele25 odświeżył wygląd strony internetowej www.tele25.pl. W porównaniu do poprzedniej wersji strony nowa wygląda nowocześniej.

To prawdopodobnie nie jedyna zmiana. Na nowej wersji strony nie ma już informacji o ofercie, która pozwalała łączyć usługi Tele25 z kartą “DoGadania”. Usługa ta pozwalała m. in. na wykonywanie tańszych połączeń międzynarodowych (8 gr/min na numery stacjonarne i 98gr/min na numery komórkowe w całej Unii Europejskiej), gdyż połączenia takie były taryfikowane zgodnie z taryfą karty “DoGadania”. W analogiczny sposób można było wykonywać tańsze połączenia na krajowe numery stacjonarne, które kosztowały wówczas (zgodnie z tarydą karty DoGadania) tylko 6 gr/min. Być może to skutek pojawienia się na rynku silnej konkurencji, gdyż aż trzech operatorów rywalizuje między sobą o najniższe ceny połączeń międzynarodowych (Lycamobile, Lebara Mobile i KLUCZ Mobile).

Oferta sieci Tele25 cechuje się obecnie prostą taryfą, w której minuta połączenia ze wszystkimi numerami w Polsce wynosi 25 gr, SMS kosztuje 9 gr, zaś MMS 25 gr. Połączenia międzynarodowe są już dużo droższe. Za minutę połączenia z krajami Strefy Euro trzeba zapłacić 2 zł.

Karty startowe, jak i doładowania konta można zakupić poprzez stronę internetową operatora www.tele25.pl. Tele25 działa na infrastrukturze sieci Play.

Karta SIM Tele25

Karta SIM Tele25Pełny cennik Tele25 można znaleźć tutaj.

Źródło: Tele25, wł

Oceń w skali od 1 do 5 ofertę sieci Tele25

View Results

Loading ... Loading ...

18 komentarzy do “Tele25 – nowa odsłona strony internetowej

 • 13 maja 2014 at 09:52
  Permalink

  oferta słabiutka – jeśli nie poprawią cennika na niższy – to chyba prędko znikną z polskiego rynku telekomunikacyjnego….

  Odpowiedź
  • 13 maja 2014 at 10:05
   Permalink

   Do niedawna cechą charakterystyczną oferty było połączenie usług Tele25 z kartą “Do Gadania”. Pozwalało to m. in. na telefonowanie do UE na stacjonarne za 8gr/min. Po pojawieniu się ofert typu Lycamobile, KLUCZ Mobile czy Lebara Mobile, oferta przestała być atrakcyjna.

   Nie mniej 25gr/min to i tak tanio w porównaniu do większości sieci w Polsce. Nie mniej oferta nie wyróżnia się.

   Odpowiedź
 • 13 maja 2014 at 12:08
  Permalink

  do mvno-gsm.pl – zamiast pisać o czymś co nie przynosi ŻADNYCH korzyści na polskim rynku telekomunikacyjnym może napiszecie w końcu o nowej ofercie sferii mvno?? – to jest dużo ciekawszy temat i inne podejście do telefonii w Polsce…
  Wiem że nie są najtańsi – ale np dla emerytów ciekawa oferta – abonament już od 6,90zł miesięcznie – w przeciwieństwie do orange gdzie abonament to około 30zł i praktycznie nic w tym abonamencie nie ma…

  Odpowiedź
  • 13 maja 2014 at 12:15
   Permalink

   Jak już pisałem, obszerny tekst o Sferii pojawi się w tym tygodniu – dokładnie jutro 🙂

   Co do “ŻADNYCH korzyści na polskim rynku telekomunikacyjnym” muszę zaprotestować. KAŻDA oferta przynosi korzyści, gdyż jest to dodatkowa konkurencja. To dzięki konkurencji ceny są dzisiaj takie, jakie są:) Chcemy być miejscem, które dąży do równego traktowania wszystkich ofert. Bez względu na znajomość marki, jakość, ceny, promocje, itp. Tu i tak zadecydują czytelnicy.

   Nikt inny nie napisze o takich sieciach, jak Tele25, Klucz Mobile czy nawet Sferii (była inf tylko o starcie, u nas będzie dokładny opis oferty).

   Nie możemy robić tak samo jak inni, czyli marginalizować alternatywnych ofert “na dzień dobry” wg własnego uznania;)

   Odpowiedź
 • 13 maja 2014 at 12:47
  Permalink

  W porównaniu do ofert pre-paid operatorów infrastrukturalnych, cennik jest atrakcyjny. W porównaniu do innych mvno – jest słabo. Szkoda, że wartość doładowania ustalona jest na stałe na 25 zł. Nie ma możliwości doładowania kwotą niższą lub wyższą. Ogólnie nie wróżę im sukcesu z taką ofertą.

  Czy w Tele25 jest dostęp do zasięgu partnerów roamingowych Play?

  Odpowiedź
  • 13 maja 2014 at 13:31
   Permalink

   Jest dostęp. Niestety nie wiem, do których. Kiedyś pytałem operatora na infolinii, ale nie byli w stanie powiedzieć:) Ale usłyszałem, że zasięg jest w całej Polsce. A skoro tak, to w zasadzie nie ma znaczenia z czyjego zasięgu dodatkowo korzysta.

   Odpowiedź
 • 13 maja 2014 at 13:36
  Permalink

  Do redakcji trochę w innym temacie: czy bonus w sieci VM ma określoną ważność?

  Odpowiedź
  • 13 maja 2014 at 13:59
   Permalink

   Pytasz o bonus 100 MB po doładowaniu za 10 zł? Czy o +50 % wartości doładowania dla członków Klubu Virgin?

   Dodatkowe promocyjne środki (50% gratis) są ważne tak, jak konto, czyli rok po każdym doładowaniu.

   Bonus 100 MB po doładowaniu 10 zł (lub wyższym) ważny jest 30 dni, jednak można go przedłużyć wykupując jeden z pakietów internetowych (najtańszy za 2 zł).

   http://virginmobile.pl/chce_przejsc_do_virgin_mobile/oferta/pakiety_internet/

   Pozdrawiam!

   Odpowiedź
 • 13 maja 2014 at 17:51
  Permalink

  do mvno-gsm.pl – dowiedziałem się jednego ale WAŻNEGO szczegółu apropo SFERIA.PL – otóż na terenie całego kraju można przenosić numer tylko komórkowy zaś stacjonarnego można używać (i przenosić) tylko w obrębie Warszawy, Ostrołęki i okolic…
  Reszta numerów (czyli poza kierunkowym 22 i 29) nie można przenieść do sieci SFERIA.PL – czyli troszkę lipa – bo mają nadal bardzo ograniczoną ofertę telefonii stacjonarnej terytorialnej. A miało być tak dobrze – numery stacjonarne na terenie całej Polski na zasięgu polkomtela… 🙁 jak zwykle “diabeł tkwi w szczegółach” …

  Odpowiedź
  • 13 maja 2014 at 18:09
   Permalink

   Dzięki za wiele cennych informacji. Akurat to wiedziałem, ale nie sądzę, żeby było to utrudnienie. Stacjonarne telefony odchodzą powoli w niepamięć. Nawet numery. Najprawdopodobniej nie chcą inwestować w ten segment rynku, bo kurczy się on w zastraszającym tempie.

   Sferia mimo tego ma świetną ofertę.

   Odpowiedź
   • 13 maja 2014 at 18:41
    Permalink

    no nie wiem – ludzie rezygnują ze stacjonarek bo abonamenty są wysokie. Gdyby mogli ludzie przenosić numery stacjonarne z całej Polski to mieli by cały segment seniorów i małych firm, którym z różnych powodów (czasem sentymentu) zależy na numerze stacjonarnym…)
    I tu mieliby pole do popisu.
    Co do samej sieci komórkowej to jest klucz.net np do rozmów międzynarodowych (sferia ma drogie rozmowy międzynarodowe). A jeśli chodzi o rozmowy krajowe to taki nju mobile na abonament (19zł nielimitowane komórki 10zł nielimitowane stacjonarne pl) czy np mini max na kartę w play (29 zł nielimitowane komórki i stacjonarne pl) także na rynku komórkowym sferia wychodzi tak średnio – moim zdaniem powinni celować na numeracji stacjonarnej – ewentualnie stacjonarnej (w tzw strefie) a poza strefą numer komórkowy – w tym widzę przyszłość. Póki co rozmowy międzynarodowe do odbierania rodzinie zza granicy wychodzi taniej dzwonić na numery stacjonarne niż komórkowe…

    Także nie zgadzam się że numery stacjonarne to przeżytek.
    6,90zł za numer stacjonarny (w którym jest 30 min do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych i poza abonamnetem 18gr/min brutto stacj i kom – w całej Polsce to byłaby rewolucja – i myślałem że jest…. – a jest zonk….)

    Odpowiedź
    • 13 maja 2014 at 19:41
     Permalink

     Zgadza się. Dlatego rezygnują. Jednak wg mnie nie da się tego zatrzymać. Dlaczego?

     – telefon stacjonarny jest niewygodny. Jest przywiązany kablem do ściany i nie jest mobilny. Przez to, żeby był atrakcyjny, musiałby być o wiele tańszy, co w przypadku istnienia ofert typu NJU Mobile, czy White mobile, proste nie jest.

     – technologia stacjonarna jest już przestarzała. Przestarzała infrastruktura będąca własnością w zasadzie jednego głównego monopolisty jest droga w utrzymaniu. Nie sprzyja to więc obniżkom cen.

     To nie wszystko, jednak wg mnie dwie najważniejsze kwestie. Czy Sferia byłaby w stanie zaoferować takie ceny dla numerów stacjonarnych na terenie całego kraju? Wątpię. Jeśli tak, oznaczałoby to pogrzeb Orange w segmencie stacjonarnym.

     Oferta Sferii nie jest zła.Stali klienci mogą skorzystać z abonamentu za 6,90 zł i mieć w ramach tej opłaty aż 60 minut i bezpłatne minuty w sieci. To sporo i dużo lepiej, niż w wielu ofertach nawet na kartę.

     Odpowiedź
    • 13 maja 2014 at 19:48
     Permalink

     Oczywiście rozwiązanie takie, że numer stacjonarny mamy w całej Polsce i to w wersji mobilnej na zasięgu Plusa byłoby rewolucją, jednak niestety obawiam się, że jest to niemożliwe z technicznego punktu widzenia.

     Odpowiedź
     • 13 maja 2014 at 19:59
      Permalink

      jak to nie możliwe?? przecież tak w całej Polsce numery stacjonarne mają np play i t-mobile (na zasięgu gsm) a więc technicznie jest to wykonalne. I powtarzam jak mantra – 6,90zł miesięcznie z taką ofertą stacjonarną (na sieci gsm plusa) zrobiłoby rewolucję cenową i sieć Orange faktycznie zaczęła by mieć problem…
      I o to mi się rozchodzi.
      🙂

      PS – jak wspomniałem paru znajomym o telefonii stacjonarnej za zasięgu plusa ze stawką 6,90zł miesięcznie w czym mieliby 30 min do każdej sieci komórkowej i stacjonarnej + 1000 minut wewnątrz sieci sferia i naliczanie sekundowe + po wykorzystaniu minut w abonamencie stawka = 18gr/min brutto w ciemno poszliby do tej oferty i poleciliby tą ofertę innym, którzy mają telefonie stacjonarną jeszcze – innymi słowy ten rynek – który niby się sypie – jakby teraz zadziałali – to mieli by na dzień dobry z 500tyś – do 2-3-4 mln potencjalnych klientów “na bide” czy to nie jest gra warta świeczki?? moim zdaniem to jest nisza na którą można pójść – tylko trzeba działać szybko – bo klientów potencjalnych ubywa z dnia na dzień. A abonament na nr stacjonarny za 6,90zł miesięcznie jest rewelacją – o ile nie prześpi się tej niszy…

 • 13 maja 2014 at 21:42
  Permalink

  tak przy okazji dobrytel.pl 27 maja 2014 roku kończy działalność – kolejny drogi operator który nie zagrzałw Polsce długo miejsca….

  Odpowiedź
  • 14 maja 2014 at 22:08
   Permalink

   Moim zdaniem to dobrze dla rynku. Uważam, że lepiej gdyby w Polsce istniało tylko kilka (nie więcej niż 10) wirtualnych operatorów, ale za to silniejszych, oferujących lepszą jakość i ceny. Wtedy faktycznie stanowiłyby jakąś alternatywę.
   Po pierwsze dlatego, że miałyby wtedy większą szansę na rentowność. Nie ma się co oszukiwać – przy 5-10 tys. użytkowników ciężko utrzymać działalność, choć oczywiście zależy to od polityki kosztowej danego operatora.
   Po drugie, taka “drobnica” wśród MVNO wprowadza zamieszanie wśród potencjalnych klientów, którzy widząc 20 różnych operatorów łapią się za głowę. Nie mówiąc już o tym, że tacy drobni operatorzy nie budzą raczej zaufania.

   Niestety jest też pewien minus – każdy upadek, likwidacja MVNO powoduje, że ludzie tracą zaufanie do reszty operatorów z tej grupy. Dlatego wiele osób woli męczyć się z operatorami tradycyjnymi – i to pomimo tego, że z MVNO mogliby zaoszczędzić czasem sporo kasy.

   Odpowiedź
   • 15 maja 2014 at 08:50
    Permalink

    Oferta DobryTel była po prostu nienowoczesna i nienadążająca za rynkowymi zmianami. Zresztą oferta Tele25 również taka była/jest.

    Ciężko z taką ofertą przyciągnąć klientów zainteresowanych tanimi rozmowami za granicę, gdyż od czasu ich startu na polskim rynku pojawiły się takie marki, jak KLUCZ Mobile, Lebara Mobile, czy (nie pamiętam, czy nie wcześniej) Lycamobile. Skoro można dzwonić tanio za granicę bez żadnych kodów, itp, to po co męczyć się z ofertami dość skomplikowanymi. W takim KLUCZ Mobile wystarczy kupić starter i można dzwonić. Nie trzeba szukać jak obniżyć cenę, jak doładować konto, etc.

    Tele25 z tego co można zobaczyć nie skupia się już na połączeniach za granicę. Choć 8 gr na stacjonarne do UE to było mało, to jednak skorzystanie z tej ceny było na tyle skomplikowane, że prościej kupić Lycamobile, i bez niczego dzwonić po 9 gr.

    Co do silnych marek, to właśnie powoli tak się dzieje. Najsłabsi, którzy nie mają kompletnie pomysłu, odpadają (Carrefour Mova, Snickers Mobile, Lark Mobile, DobryTel, Mobilking…).

    Co prawda upadło też kilka obiecujących marek (wpMobi, FreeM, i chyba najbardziej obiecująca wg mnie – GaduAir), tym nie mniej powstają marki naprawdę silne, z zagranicznym kapitałem i z dużym doświadczeniem w innych krajach. Są to Lycamobile, Lebara Mobile, Virgin Mobile, Mobile Vikings, KLUCZ Mobile (podobno szefowie rozkręcali Lebarę).

    Dodatkowo są inne stabilne i mocne wg mnie marki krajowe, jak mBank Mobile (najstarszy MVNO w Polsce), FM GROUP Mobile (mają potężną sieć dystrybucji gdyż powiązanie to jest z perfumami), wRodzinie (ponad 50 000 aktywnych kart SIM, choć to nie jest MVNO), Sferia (choć nowa, to oferta wygląda obiecująco), White Mobile (NO-LIMIT za 18 zł), w Naszej Rodzinie (spora liczba potencjalnych klientów, do których łatwo dotrzeć i łatwo skusić).

    Odpowiedź
   • 15 maja 2014 at 09:01
    Permalink

    Zwróćcie jeszcze uwagę na jedną rzecz. Oferty MVNO są marginalizowane i pomijane przez duże serwisy branżowe. I to nie tylko pomijane są marne i słabe oferty. Nie pisze się również o ofertach silnych i obiecujących. Spójrzcie na obiecującą markę (chyba wszyscy tu się zgodzimy) KLUCZ Mobile. Już kilkukrotnie obniżali swoje ceny, a niektóre obniżki były dość spektakularne (np. obniżka cen połączeń ze wszystkimi numerami UE z 30 gr na 20 gr/min).

    Czy którykolwiek serwis o tym napisał? NIKT nawet się nie zająknął. Na MVNO panuje swego rodzaju mała nagonka. Serwisy często marginalizują te oferty lub piszą tylko o niektórych i mało, eksperci w wywiadach skazują je od razu na porażkę i to wszystko samo się napędza i zaufanie maleje.

    Po to właśnie jest ten serwis, który o niektórych ofertach informuje jako jedyny.

    Odpowiedź

Dodaj komentarz