Topowi zawodnicy CS:GO grają na najnowszych monitorach LG podczas targów PGA 2018

Podczas tegorocznych targów PGA w Poznaniu zaprezentowano premierowe dwa modele 32” monitorów gamingowych LG – 32GK850F oraz 32GK650F. Każda ich funkcja została zaprojektowana tak, by gracz dostrzegł wszelkie detale rozgrywki i był zawsze o krok przed przeciwnikiem.

LG od lat wspiera rozwój e-sportu – oprócz zaawansowanych rozwiązań dla graczy, firma współpracuje z profesjonalistami, którzy na tegorocznych targach PGA w Poznaniu brali udział w mistrzostwach Polski w CS:GO. Zawodnicy z drużyn takich jak AGO Esports, Pact, Izako Boars i Codewise Unicorns na co dzień trenują na monitorach gamingowych LG. W tym roku, na PGA premierę miały dwa nowe modele 32GK850F oraz 32GK650F, które umożliwiają rozgrywkę na jeszcze wyższym poziomie. W strefie LG, jednej z największych na tegorocznych targach, można było zapoznać się ze sprzętem dla profesjonalnych graczy oraz przetestować rozwiązania, które na co dzień wykorzystywane są przez zawodowców – m.in. komputery Actina by Pact zbudowane w oparciu o platformę AMD oraz pełną gamę monitorów dla graczy LG, od tych dla osób rozpoczynających przygodę z e-sportem, przez monitory 21:9, oferujące jakość 4K, aż po ultraszybkie monitory profesjonalne.

Szybkość i precyzja mierzona w 144Hz

Najnowsze modele monitorów LG (32GK850F oraz 32GK650F) charakteryzują się ultraszybkim czasem odświeżania dla płynnej gry w tempie 144 Hz z zachowaniem wysokiej jakości obrazu bez rozmyć i powidoków. Dzięki funkcji 1ms Motion Blur Reduction, monitor tworzy efekt jaki można porównać do wyświetlenia 240 klatek filmu, co skutecznie eliminuje powidoki i ogranicza rozmycie obrazu.

Monitory stworzone do wygrywania

LG zaimplementowało wiele funkcji, które pozwolą graczom być zawsze o krok przed przeciwnikiem. Liczy się nie tylko płynność obrazu, ale również ułatwienie ludzkim oczom uchwycenia każdego momentu akcji. Najnowsze monitory LG posiadają m.in. technologię FreeSync, która eliminuje rozrywanie i zacinanie obrazu będące efektem różnic między szybkością generowania kolejnych klatek przez kartę graficzną, a możliwością wyświetlania ich przez monitor. AMDFreeSync™ zapewnia płynniejszy ruch postaci i innych elementów w grach nawet przy wymagających ustawieniach. Dzięki trybowi Dynamic Action Sync, oko gracza uchwyci w czasie rzeczywistym każdy moment akcji. Zminimalizowane opóźnienie sygnału wejściowego pozwoli na bieżąco reagować na zmieniającą się sytuację w grze.

Inteligentne rozwiązania ułatwiające rozgrywkę

Premierowe modele monitorów LG są wyposażone również funkcje, których nie spotkamy w standardowych tego typu urządzeniach do codziennych zastosowań. Obydwa modele – 32GK850F i 32GK650F – wyposażone są w tzw. Crosshair, czyli dodatkowy celownik generowany przez monitor w miejscu, w które wycelowana jest broń. Pozwala na szybkie i precyzyjne oddanie strzału, wszędzie tam gdzie liczy się każdy ułamek sekundy, a dostęp do celownika w grze jest utrudniony lub wręcz nie ma go wcale. Menu ekranowe OnScreen Control pozwala kilkoma kliknięciami myszy regulować ustawienia obrazu. Opcja My Display Presets pozwala na przypisanie indywidualnych ustawień monitora do konkretnych aplikacji. Teraz nie musisz już za każdym razem wybierać optymalnych ustawień ekranu. Najnowsze monitory LG dbają także o wzrok gracza – technologia Flicker Safe chroni oczy przed wyczerpującym migotaniem zaś Reader Mode chroni przed nadmiarem męczącego niebieskiego światła. Zaawansowane sterowanie podświetleniem praktycznie eliminuje męczący oczy efekt migotania obrazu. By skorzystać z tego systemu wystarczy jedno, proste kliknięcie. Rozwiązanie to umożliwia komfortową, wielogodzinną zabawę i pracę z monitorem.

Kolory nastrojone na wygrywanie

Monitory LG stanowią kompromis pomiędzy jakością obrazu, gwarantującą czysty obraz i żywe, naturalne kolory niezależnie od kąta, pod którym patrzysz na ekran, a szybkością odświeżania matrycy niezbędną dla płynnej rozgrywki w dynamicznych grach. Kalibracja kolorów przeprowadzana indywidualnie, dla każdego monitora, jeszcze nim opuści on fabrykę, gwarantuje precyzyjną reprodukcję barw. Perfekcyjnie odwzorowane, naturalne kolory generowane przez matryce LG pozwalają wprost zanurzyć się w grze.

Fot: LG

Niezwykle istotnym elementem każdej rozgrywki jest jakość kolorów, czerni i nasycenia barw. Dzięki nim gracze mogą jeszcze skuteczniej wypatrywać i precyzyjniej celować w przeciwników. Funkcja Black Stabilizer zapewni pełną widoczność, nawet gdy gracz przemierza najciemniejsze lokacje. Automatycznie wykryte ciemne obszary zostaną rozjaśnione na tyle, by nie zaburzyć klimatu rozgrywki, a jednocześnie pozwolą dostrzec czyhające na gracza przykre niespodzianki. Gdy zaś scena stanie się zbyt jasna, na przykład podczas wybuchu granatu błyskowego, monitor częściowo wygasi efekt prześwietlenia, tak groźnego dla graczy FPS. Funkcja ta w pełni rozwija skrzydła zwłaszcza w grach RTS. Dzięki 6-Axis Control, czyli zaawansowanemu zarządzaniu kolorami możemy precyzyjnie dostroić nawet pojedynczy kolor wyświetlany na ekranie. Oddzielna regulacja odcienia i nasycenia każdego z kolorów: czerwonego (Red), zielonego (Green), niebieskiego (Blue), szafirowego (Cyan), amarantowego (Magenta), żółtego (Yellow) [R/G/B/C/M/Y] pozwala na perfekcyjne dostrojenie monitora.

SDR przekształcający się w HDR

Warto nadmienić, że model 32GK850F jest wyposażony w technologię HDR, umożliwiającą odtwarzanie materiałów o jasności sięgającej 400 nitów i szerokiej przestrzeni barw. To przepaść, w porównaniu z konwencjonalnymi monitorami o jasności 250 nitów. Monitor ten może również wyświetlać materiały w formacie HDR10 będącym standardem HDR dla komputerów PC. Monitor 32GWK850F przekształci zwykły materiał na wysokiej jakości obraz HDR. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym algorytmom jakości obrazu, w tym Tone Mapping i ULTRA Luminance.

Źródło/Fot: LG

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o