TP-Link: debiut marki Mercusys

Na polskim rynku debiutuje nowa budżetowa marka urządzeń sieciowych: Mercusys. W portfolio sześć urządzeń dla użytkowników domowych. Stworzona przez TP-Link marka Mercusys obecna jest na chińskim rynku od 2001 roku.  W ciągu kilkunastu lat stała się drugą co do wielkości marką urządzeń sieciowych w Chinach, plasując się tuż za liderem rynku –TP-Link.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia, Mercusys zdecydował się rozpocząć działalność sprzedażową na 45 rynkach zagranicznych, w tym także na rynku polskim. Decyzja ta związana jest z oczekiwaniami klientów, którzy potrzebują dobrej jakości, tanich i niezawodnych urządzeń. Bazując na doświadczeniach TP-Link w zakresie technologii produkcji, kontroli jakości oraz dystrybucji urządzeń sieciowych, marka Mercusys wprowadza urządzenia, które są doskonałym przykładem optymalizacji jakości i ceny.

Jako pierwsze do sprzedaży w Polsce trafią: routery WiFi Mercusys AC12G i Mercusys MW305R, przełączniki typu desktop Mercusys MS105 (pięcioportowy) oraz Mercusys S108 (ośmioportowy), wzmacniacz sygnału WiFi Mercusys MW 300RE, a także karta sieciowa Mercusys MW300UM.

Urządzeniem zasługującym na szczególną uwagę jest tani i wydajny router domowy Mercusys AC12G, pracujący w standardzie 802.11ac. Użytkownicy dostają do dyspozycji 1167Mb/s przepustowości w dwóch pasmach: 867Mb/s w paśmie 5Ghz oraz 300Mb/s w paśmie 2.4Ghz. Atutem routera jest obsługa technologii 2×2 MIMO, zwiększająca wydajność komunikacji pomiędzy urządzeniami. Router może udostępniać stabilne połączenie bezprzewodowe nawet 60 urządzeniom, takim jak telefony, tablety i urządzenia smart home, jednocześnie. Za połączenia kablowe odpowiada 4-portowy, gigabitowy przełącznik (3 porty LAN i 1 port WAN). Dzięki funkcjom IGMP Proxy/Snooping, Bridge oraz technologii Tag VLAN router umożliwia obsługę IPTV.

Druga propozycja od Mercusys to kompaktowych rozmiarów router do zastosowań domowych – MW305R pracujący w standardzie 802.11n z prędkością do 300Mb/s. Wyposażono go w trzyportowy przełącznik, dzięki któremu dostęp do sieci mają także urządzenia nieposiadające karty sieciowej WiFi (np. komputery stacjonarne, telewizory, konsole itp.).

Osobom, które mają problem z dystrybucją sygnału w swoim domu lub biurze, z pewnością przyda się budżetowy wzmacniacz sygnału MW300RE, pracujący w standardzie 802.11n  z prędkością do 300Mb/s. Łącząc się z routerem urządzenie wzmacnia odbierany sygnał i doprowadza go do miejsc, w których korzystanie z sieci wcześniej nie było możliwe. Urządzenie znacznie redukuje zakłócenia, posiada sygnalizator siły sygnału oraz przycisk WPS, dzięki któremu nawiązanie połączenia z routerem odbywa się jednym kliknięciem.

Ofertę urządzeń WiFi Mercusys uzupełnia karta sieciowa USB MW300UM, pracująca w standardzie 802.11n z prędkością do 300Mb/s. Ta tania, ale niezawodna karta oferuje możliwość pracy także jako access point. Posiada także przycisk szybkiego uruchamiania zabezpieczeń sieci bezprzewodowej WPS. Idealnie sprawdzi się do grania online, transmisji wideo w jakości HD oraz przeglądania stron internetowych. Pasuje do każdego portu USB, a ze względu na mały rozmiar jest także praktycznym wyborem w przypadku podróży.

W portfolio marki znajdziemy także przełączniki Fast Ethernet Mercusys MS105 i MS108 umożliwiają szybką rozbudowę domowej sieci przewodowej. Dzięki nim możemy podłączyć do niej (odpowiednio) 5 lub 8 urządzeń, np. komputer, telewizor, drukarkę, konsolę, kamerę IP itp. Ich instalacja jest niezwykle prosta, a wymiary kompaktowe.

Produkty Mercusys są już dostępne w sprzedaży, w cenach:

  • Router Mercusys AC12G ok. 135 zł brutto
  • Router Mercusys MW305R ok. 55 zł brutto
  • Wzmacniacz WiFi Mercusys MW300RE ok. 55 zł brutto
  • Karta sieciowa MW300UM ok. 18 zł brutto
  • Przełączniki MS105 i MS108 ok. 35 zł brutto i 45 zł brutto.

Wszystkie urządzenia marki Mercusys objęte są dwuletnią gwarancją.

Źródło/Fot: TP-Link

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o