Tux Mobile – nowy MVNO już wkrótce! [primaaprilisowy żart]

Tux Mobile – nowy MVNO już wkrótce! [primaaprilisowy żart]

1 kwietnia 2015 4 przez JacekK

Tak tak, to niestety tylko żart 🙂 I choć sieć niestety się nie pojawi, mamy nadzieję, że rynek i tak pozytywnie nas zaskoczy 🙂

Artykuł do jutra zostawiamy 🙂

tux mobileJak dowiedział się nieoficjalnie MVNO-GSM.PL, już wkrótce przywitamy na polskim rynku nowego MVNO – Tux Mobile. Start nowej marki najprawdopodobniej już we wrześniu b.r. Tux Mobile to pomysł części społeczności skupionej wcześniej nad rozwojem bezpłatnego systemu operacyjnego Linux. W logo nowego operatora ma znaleźć się Tux – maskotka Linuxa, która funkcjonuje jako nieoficjalne logo systemu.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, na infrastrukturze której polskiej sieci będzie działała nowa marka. Najprawdopodobniej jednak będzie to sieć Plus lub Play, gdyż w zasadzie tylko te sieci obsługują obecnie sieci MVNO.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że operator skupi się na klientach potrzebujących tanich rozwiązań w kraju, oraz tych często podróżujących do krajów Unii Europejskiej. Oferta ma starać się dotrzeć przede wszystkim do użytkowników Linuxa w Polsce. Sieć zaoferuje wyłącznie usługi w systemie Pre-Paid (na kartę). Tux Mobile będzie cechował się czytelną i tanią ofertą krajową, znajdą się w niej również pakiety danych w roamingu UE. Pewne jest, że sieć zaoferuje również dostęp do internetu w technologii 4G LTE na terenie kraju. Oczywiście operator zaoferuje również innowacyjne rozwiązania. Jedną z nich będzie możliwość bezpłatnego pobrania ze strony internetowej operatora systemu Linux przystosowanego do używania na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet), który będzie można w łatwy i prosty sposób zainstalować na swoim urządzeniu. Ma to być nowa, specjalnie przystosowana do urządzeń mobilnych dystrybucja, która ma mieć również inne funkcjonalności, ale bliższe szczegóły zdradzane nie są. Na stronie operatora ma się znaleźć również sklep z aplikacjami stworzonymi na potrzeby użytkowników, z których część na pewno znają dotychczasowi użytkownicy Linuxa. Niestety cała reszta owiana jest tajemnicą, nie znamy więc dokładniejszych szczegółów oferty.

Nowy projekt wygląda dość odważnie i niewiarygodnie i z pewnością nowej marce nie będzie łatwo na polskim rynku telekomunikacyjnym. Z historii znamy już podobne projekty, jak np. Snickers Mobile, które nie zdołały się przebić, jednak należy pamiętać, że w Polsce istnieje dość duża społeczność użytkowników systemu Linux, a to do tych właśnie osób ma starać się dotrzeć ze swoją ofertą operator.

Nowej marce życzymy oczywiście powodzenia. Gdy tylko pojawią się nowe informacje na temat startu nowej marki, poinformujemy o tym możliwie najszybciej.

Źródło: wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***