(AKTUALIZACJA) TVP Sport 7 czerwca dołączy do naziemnej telewizji cyfrowej

Telewizja Polska potwierdziła dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej dotyczącej mundialu w Rosji wcześniejsze informacje mówiące o tym, że jeszcze przed mundialem TVP Sport zagości w naziemnej telewizji cyfrowej. Stanie się to już 7 czerwca, TVP Sport dołączy do multipleksu trzeciego (MUX-3).

Dla fanów piłki nożnej zapowiada się wielkie święto. Prawa do transmisji meczów z mundialu zdobyła Telewizja Polska, wszystkie mecze będą więc dostępne za darmo dla każdego, zaś dzięki współpracy TVP i nc+ po raz pierwszy w historii wszystkie spotkania będzie można zobaczyć w jakości 4K na kanałach TVP 4K i CANAL+ 4K. Do tego wszystkiego jeszcze jedna fantastyczna wiadomość – do oferty naziemnej telewizji cyfrowej już 7 czerwca b.r. dołączy TVP Sport. Kanał dostępny będzie w jakości SD, w jakości HD pozostanie w ofertach płatnych operatorów telewizyjnych.

Ramówka TVP Sport w czasie mundialu ma być w całości poświęcona temu wydarzeniu. Można więc liczyć na specjalne programy, dłuższe studia, dodatkowe analizy ekspertów, itp.

Jeszcze nie wiadomo oficjalnie w jaki sposób Telewizja Polska zmieści dodatkowy kanał w MUX-3, który dzisiaj jest wypełniony. Dziennik Gazeta Prawna informował wczoraj, że TVP Sport ma zastąpić w DVB-T kanał TVP Rozrywka. Ten ma pozostać w ofertach telewizji kablowych i platform satelitarnych. Oczywiście wiele zależy też od tego, jak potoczą negocjacje TVP z operatorem MUX-8 – firmą Emitel. Na MUX-8 TVP może umieścić nawet 3 swoje kanały. Znalazłoby się więc miejsce m. in. na powrót kanału TVP Rozrywka do DVB-T.

AKTUALIZACJA:

Członek Zarządu TVP Maciej Stanecki poinformował na Twitterze, że TVP Sport w MUX-3 w jakości SD zastąpi 7 czerwca kanał TVP Rozrywka. Będzie to jednak tymczasowe rozwiązanie, gdyż docelowo kanał ma pojawić się w jakości HD. Aby jednak doszło w późniejszym czasie do takiej zmiany, TVP musi porozumieć się z Emitelem odnośnie warunków dostępu do multipleksu ósmego.

Fot: twitter.com/Maciek_Stanecki / Print Screen

Źródło/Fot: TVP / DGP / wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o