UKE zaprasza do Miasteczka Europejskiego

Już jutro (tj. 7 maja) na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, w ramach XXIII Spotkań Europejskich, będzie można wziąć udział w przygotowanych przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej konkursach dla dorosłych i młodzieży, zabawach dla najmłodszych oraz skorzystać z porad ekspertów w zakresie praw i obowiązków konsumentów rynku telekomunikacyjnego i pocztowego.

Udział UKE w Miasteczku Europejskim stał się już tradycją. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem „Rodzina – razem bezpieczni w sieci” i w ramach zaangażowania w tę ważną społecznie akcję, prowadzona jest kampania edukacyjno-informacyjna skierowana do najmłodszych użytkowników sieci i ich rodziców – „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”. Celem kampanii jest przybliżenie dzieciom sposobów bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści pornograficznych nieodpowiednich dla ich wieku. Warto znać zasady i wiedzieć, jak być bezpiecznym!

Pracownicy UKE czekają przy stanowisku nr 16 i są do dyspozycji od 10.00 do 15.00. Udzielą fachowych porad, przygotowali liczne konkursy, między innymi “Moje prawa i obowiązki”, “Bezpieczny w sieci” oraz krzyżówki z zakresu rynku usług pocztowych. Dla najmłodszych uczestników zaplanowano konkursy rysunkowe i ciekawe zabawy, a na zwycięzców czekają nagrody.

Odwiedzający stanowisko UKE otrzymają również ulotki informacyjne:

  • Sprawdzaj, co podpisujesz;
  • Reklamacja usług telekomunikacyjnych;
  • Telefon za granicą – roaming;
  • Co to jest sms Premium rate;
  • Przeniesienie numeru przy zmianie dostawcy usług.
  • Mój smartfon, mój mały świat!
  • Reklamacja pocztowa;
  • Alternatywne sposoby dochodzenia roszczeń;
  • Odpowiedzialność operatorów pocztowych.

O godzinie 12.00 z Krakowskiego Przedmieścia ruszy Parada Schumana – manifestacja poparcia dla idei integracji europejskiej i dla aktywnej roli Polski w silnej UE.

Mapa miasteczka 2016

Plakat akcji

Źródło/Fot: UKE

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x