Użytkownicy Premium Mobile w zasięgu LTE Advanced

Internet mobilny nowej generacji LTE Advanced już jest dostępny dla użytkowników sieci Premium Mobile. To teraz prawie 500 Mb/s prędkości możliwej do osiągnięcia! Co ważne, LTE Advanced obejmuje swoim zasięgiem już ponad 47% populacji naszego kraju. A to oznacza, że z najnowszej technologii szybkiego internetu może już korzystać ponad 15 milionów osób. Rozwiązania internetu bezprzewodowego LTE Advanced udostępnia sieć Premium Mobile (korzystając z infrastruktury Plus).

Aby skorzystać z szybkiego i stabilnego internetu mobilnego LTE Advanced w sieci Premium Mobile wystarczy posiadać dedykowane urządzenie mobilne (smartphone, tablet) obsługujące tę technologię. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego rozwiązania LTE Advanced użytkownik sieci Premium Mobile może ściągać pliki jeszcze szybciej. Dla entuzjastów sportu i tych, którzy trzymają rękę na pulsie aktualnych wydarzeń, ważna jest możliwość swobodnego oglądania transmisji na żywo w świetnej jakości w domu, jak i poza nim. Co ważne, korzystanie z sieci w tym samym czasie na większej liczbie urządzeń jest możliwe z jeszcze lepszą jakością, a internet bezprzewodowy jest bardziej stabilny.

– Zawsze staramy się oferować naszym użytkownikom najnowsze rozwiązania wspólnie ze sprawdzonymi partnerami technologicznymi. Do takich należy sieć Plus i mobilny internet LTE Advanced, w którego zasięgu jest już 50% mieszkańców Polski. Warte podkreślenia jest to, że dla naszych Klientów jest to już praktycznie standard – dodaje Dariusz Chlastawa, wiceprezes zarządu Premium Mobile.

W ramach bezprzewodowego internetu mobilnego LTE Advanced wykorzystywane są technologie łączenia trzech pasm (3CA – Carrier Agregation) LTE 1800, 2100 i 2600, przez co możliwe jest osiągnięcie łącznego pasma szerokości 50 MHz. Szybkość technologiczna Internetu mobilnego wzrasta do 375 Mb/s. Rozwiązanie modulacji 256-QAM (Quadrature Amplitude Modulation) pozwala przesłać o 33% więcej danych w tym samym czasie. Dzięki zastosowaniu tej innowacji technologia internetu mobilnego LTE Advanced pozwala na osiągnięcie możliwej szybkości maksymalnej nawet do 498 Mb/s. LTE Advanced wyposażony jest jeszcze w rozwiązanie MIMO 4×4 (Multiple Input, Multiple Output), które wykorzystuje większą liczbę anten w stacji bazowej i smartfonie lub innym sprzęcie mobilnym tak aby osiągnąć 2 x większą prędkość w paśmie 2600 MHz! Dzięki temu klienci Premium Mobile zależne od klasy posiadanego urządzenia mają dostęp do potencjalnej prędkości transmisji od 300 Mb/s dla klasy 6, aż do 498 Mb/s dla urządzeń klasy 9.

Źródło/Fot: Premium Mobile

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x