Vectone Mobile – co wiadomo o nowym MVNO? [AKTUALIZACJA]

vectone logoNowy operator wirtualny w Polsce – Vectone Mobile – rodzi się nam w wielkich bólach. O starcie Vectone Mobile w Polsce słyszymy już od ponad dwóch lat, i choć operator 8 stycznia b.r. na swoim oficjalnym profilu na Facebooku ogłosił wreszcie start w Polsce, to do dzisiaj, a mamy już dokładnie tydzień od startu, nie mamy informacji od choćby jednego użytkownika, któremu udałoby się skorzystać z sieci Vectone w Polsce.  Przed dwoma dniami informowaliśmy o tym, że pierwsze startery Vectone Mobile Polska trafiły już w ręce naszych Czytelników, jednak radość była przedwczesna, gdyż jak informuje operator na FB, wszystkie startery zamówione przed 8 stycznia należą do starej oferty Vectone i działać nie będą (konieczne jest ponowne zamówienie starterów). Nowych starterów na horyzoncie nie widać i nie mamy wciąż informacji, aby ktokolwiek otrzymał działający starter tego operatora. O konkretnym terminie wysyłki starterów Vectone operator wciąż nie poinformował.

Wróćmy jednak do oferty operatora oraz tego, co wiadomo o nowym graczu na polskim rynku. Vectone Mobile to międzynarodowy operator wirtualny, który działa w kilku krajach europejskich. Na stronie korporacyjnej znajdziemy informację, że operator działa w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Finlandii, Francji, Belgii, Danii, Portugalii, Austrii i oczywiście(?) w Polsce.  Marka Vectone Mobile swój początek miała w 2009 roku w Wielkiej Brytanii. Vectone celuje w podobną grupę docelową, co Lycamobile, Lebara Mobile oraz nasz krajowy operator – KLUCZ Mobile. Trzon oferty stanowią tanie połączenia międzynarodowe, jednak mocno konkurencyjna wydaje się również oferta krajowa.

Przeglądając polską stronę Vectone Mobile szybko da się zauważyć bardo niskie ceny, jakie operator zamierza zaoferować. Całą ofertę można znaleźć na stronie operatora, jednak poniżej kilka najważniejszych szczegółów:

 • jedna stawka 5 gr za usługi w Polsce (5 gr/min, 5 gr/SMS, 5 gr/MB)
 • darmowe rozmowy wewnątrz sieci Vectone
 • tanie połączenia międzynarodowe (np. Niemcy 5 gr/min stacjonarne, 19 gr/min komórkowe)
 • długi czas ważności konta (wystarczy raz na 90 dni wykonać jakąkolwik czynność telekomunikacyjną i konto ważne będzie cały czas)
 • atrakcyjne pakiety dodatkowe jeszcze bardziej obniżające koszty (np. w pakiecie Wszystko W Jednym Pocket Savers za 10 zł miesięcznie otrzymamy 150 minut w Polscei za granicę, 150 SMS-ów krajowych, 500 MB internetu oraz darmowe rozmowy i SMS-y w sieci)

Do wczoraj było jeszcze sporo wątpliwości odnośnie szczegółów oferty takich, jak zasięg, naliczanie, ważność konta itp., jednak operator za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Facebooku  zaczął je sukcesywnie rozwiewać. Poniżej kilka zebranych w całość informacji:

 • sieć działać będzie na infrastrukturze (zasięgu) sieci T-Mobile
 • doładowania powinny być dostępne od przyszłego tygodnia, jednak operator nie informuje konkretnie, gdzie i od kiedy należy ich szukać. Wszystko wskazuje na to, że Vectone, podobnie jak Lycamobile, posiadał będzie własne doładowania
 • będzie możliwość przenoszenia numeru do sieci Vectone, zgodnie z informacjami operatora wkrótce szczegóły zostaną podane na stronie internetowej
 • jak informuje operator na FB darmowe  startery powinny być dostarczone w przyszłym tygodniu, jednak nie podaje konkretnej i wiążącej daty
 • ważność konta na połączenia wychodzące wynosiła będzie 90 dni od ostatniej aktywności na koncie. Oznacza to, że minimum raz na 90 dni użytkownik powinien wykonać dowolną czynność telekomunikacyjną (wykonać połączenie, wysłać SMS). To wystarczy, nie ma konieczności regularnych doładowań konta
 • w Vectone Mobile naliczanie połączeń głoswych będzie minutowe.

Największą jak dotąd niewiadomą jest to, kiedy użytkownicy będą mogli korzysrać z usług Vectone Mobile Polska, a jak wiadomo bez starterów wciąż będzie to niemożliwe.

Jeśli komuś z naszych Czytelnikow uda się skorzystać z sieci Vectone Mobile Polska prosimy o informację na adres kontakt@mvno-gsm.pl.

[AKTUALIZACJA] 16.01.2015 r. g. 22:30

Wszystko wskazuje na to, że Vectone Mobile Polska rozpoczął dzisiaj realizację zamówień na darmowe startery operatora. Wszyscy użytkownicy, którzy złożyli zamówienie na darmową kartę SIM, otrzymali w dniu dzisiejszym e-mail z potwierdzeniem złożenia zamówienia. Fakt wysyłki starterów ma zostać potwierdzony odrębną wiadomością e-mail.

Na stronie internetowej operatora pojawiła się również lista punktów, w których będzie można zakupić doładowanie. Są to ogólnopolskie sieci sklepów: Lewiatan, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Groszek, ABC oraz sieć terminali PayUp.

Źródło: Facebook.com/VectoneMobilePolska, vectone.com. vectone.pl, wł

Fot: Vectone.pl

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
u1
u1
5 lat temu

Potwierdzenie mailowe złożenia zamówienia startera dotarło !

wi
wi
5 lat temu

Ja także zamówiłem kilka kart sim i do dziś nie otrzymałem żadnego potwierdzenia tego faktu więc czekam z niecierpliwością 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x