MVNO-GSM.PL Innowacyjny blog telekomunikacyjny

Blog o alternatywnym obliczu telekomunikacji. Najlepsze oferty operatorów GSM, wszystko o MVNO, aktualności z branży telekomunikacyjnej i nie tylko

Bez kategorii MVNO

Vectone Mobile wystartował. Można zamawiać darmowe karty SIM (AKTUALIZACJA)

vectone logoO starcie Vectone Mobile Polska moglibyśmy napisać obszerny elaborat. Start marki Vectone Mobile w Polsce zapowiadany był wielokrotnie, raz został nawet ogłoszony przez portale branżowe (wówczas nie było jeszcze MVNO-GSM.PL). Sieć nie wystartowała, przestała nawet na pewien czas działać polska strona internetowa operatora, cały czas działał natomiast profil na FB, jednak przez wiele miesięcy również tu nie było żadnej aktywności ze strony operatora..

W grudniu ubiegłego roku profil operatora na FB ożył ponownie i po raz kolejny został zapowiedziany start sieci w Polsce. Ponownie ruszyła – już w nowej i znacznie nowocześniejszej odsłonie – strona internetowa www.vectonemobile.pl.

Wpis z 9 grudnia 2014 roku głosi:

Witamy po przerwie. Wiemy, że czekaliście. Jesteśmy w drodze i tym razem przybywamy z fantastyczną ofertą przygotowaną specjalnie dla Was.
Zostańcie z nami, już niedługo…

Tym razem start nastąpił faktycznie. Oficjalną informację o starcie operator podał dzisiaj na swoim oficjalnym profilu na FB:

Witam wszystkich serdecznie, cieszę się niezmiernie na tak miłe powitanie Oficjalnie już wystartowaliśmy chociaż mamy jeszcze wiele pracy przed sobą aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Wierzę, że przy odrobinie cierpliwości z Waszej strony wszystko pójdzie gładko i bezproblemowo. Dziękuję Wam za wsparcie i zapraszam do zapoznania się z ofertą. Pozdrowienia dla wszystkich pozytywnie Vectonowo-zakręconych!

Nam z kolei udało się zamówić w dniu dzisiejszym na stronie operatora darmową kartę SIM. Zamówienie zostało złożone i zapisane pomyślnie, otrzymaliśmy numer zamówienia oraz informację o przybliżonym czasie realizacji.

vectone karta sim

Numer BOK +48 739 199 699 również już działa (w pierwszej części dnia jeszcze nie działał), jednak połączenia kieruje aktualnie (stan z godziny 19:00 8 stycznia) do konsultantów mówiących po angielsku, którzy informują, że rozmowy w języku polskim możliwe będą od przyszłego tygodnia. Na stronie internetowej operatora działają również podstrony służące do logowania się m. in. na swoje konto (Przykład).

Temat startu Vectone Mobile w Polsce będziemy monitorować na bieżąco.

Start marki Vectone Mobile w Polsce mógłby zostać zauważony. Jeśli wierzyć informacjom na stronie operatora, oferta jest mocno konkurencyjna i w przypadku niewielkiej nawet kampanii marketingowej może pozytywnie wpłynąć na rynek telekomunikacyjny w Polsce. Więcej o ofercie Vectone Mobile można znaleźć na stronie internetowej marki. Vectone Mobile Polska swoją ofertę kieruje do podobnej grupy docelowej, co Lycamobile i KLUCZ Mobile oraz – właśnie zamykana – Lebara Mobile Polska.

Źródło: Vectone Mobile Polska

Fot: VectoneMobile.pl

***
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl więcej komentarzy
DamiaN
DamiaN
5 lat temu

Ja bym im nie zaufał. Strzelili sobie w kolano ponad 2-letnim “startowaniem” oraz zniknięciem na niemal rok (przerwa w postach na FB trwała od lutego do grudnia, strona internowała nie działała chyba od kwietnia). W dodatku nadal olewają klientów, na oficjalnym profilu na Facebooku nikt z obsługi nie raczy odpowiedzieć komentującym. Nawet jeżeli wystartują, to szybko się zwiną z rynku w Polsce. Z takim podejściem do klienta nie mają szans.

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Pytanie, czy przyjdzie karta oraz czy w przypadku przyjścia zaloguje się do którejkolwiek sieci. Numer BOK +48 739 199 699 nie działa. A 739* to chyba miał być prefiks operatora.

DamiaN
DamiaN
5 lat temu

Jeżeli sieć jeszcze nie wystartowała, to albo wstrzymają wysyłanie kart SIM do momentu startu (ale powinni o tym powiadomić) albo prześlą nieaktywną kartę.
Oferta na ich stronie nie wydaje się zła. Tylko co z tego, skoro są totalnie nieprzewidywalni? Bałbym się przenieść do nich numer, bo dziś są, a jutro mogą już zniknąć.

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Celują do bardzo podobnej grupy docelowej, co np. Lycamobile, a więc w tanie połączenia międzynarodowe. Nic więc nie stoi na przeszkodzie zamówić ich kartę i używać jej do takich właśnie celów. Ceny mają dobre. To Pre-Paid, więc o ile użytkownik nie będzie zasilał konta wysokimi kwotami, to raczej niczym nie zaryzykuje.

Nie znalazłem na stronie opcji “przenoszenie numeru”.

Bardzo okazale wygląda strona www. Zrobienie takiej strony kosztuje sporo. Nikt przy zdrowych zmysłach raczej nie zrobiłby tak nowoczesnej strony www, gdyby nie zamierzał zarabiać 🙂 Choć z drugiej strony szablon jest taki sam, jak np. Vectone Mobile UK

Artur
Artur
5 lat temu

Zamówiłem kartę SIM. Jednak nie otrzymałem potwierdzenia na maila.

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Zgadza się, potwierdzenie nie dociera, jednak operator napisał “Wkrótce”. Poczekamy zobaczymy. Jeśli karta nie przyjdzie w przyszłym tygodniu wszystko najpewniej stanie się jasne.

Marcin
Marcin
5 lat temu

Jeśli te stawki są prawdziwe, to rozwalą system 🙂 , ceny minut i pakietów niewiarygodnie niskie. Niby numer infolinii działa na infrastrukturze Plusa, jeśli również SIM-y będą działać na Plusie, to nic tylko przechodzić do Vectone. Jednak poczekajmy do prawdziwego startu tego operatora. Wygląda to zbyt ładnie aby było prawdziwe.

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Dzwoniąc do Vectone z sieci KLUCZ Mobile (infrastruktura Plus) otrzymuje się sygnał błędu połaczenia

Marcin
Marcin
5 lat temu

Zgadza się :), też próbowałem

Marcin
Marcin
5 lat temu

Jeszcze jedno rzuca się w oczy, Mundio Mobile Sp. z o.o. ma (minimalny wymagany prawem) kapitał zakładowy 5000 zł.

DamiaN
DamiaN
5 lat temu

Kapitał zakładowy to akurat fikcja. Udziałowcy podczas zakładania firmy mogą wnieść do kapitału zakładowego np. licencję na jakąś markę (przykładowo nazwę międzynarodowej sieci), która zostanie wyceniona na kilka milionów zł. Więc może się zdarzyć, że firma ma duży kapitał zakładowy, ale zero kasy…

Marcin
Marcin
5 lat temu

I za niedługo może się okazać również, że firma Mundio Mobile Sp. z o.o. to też fikcja. Z resztą sam przytoczyłeś przykład z GIODO, więc wątpliwości co do poważnego traktowania tej firmy narastają.

DamiaN
DamiaN
5 lat temu

Tak na prawdę widzę dwie opcje – 1. to faktycznie jakiś przekręt albo 2. mamy do czynienia z totalną amatorką, przez co jest tyle niedociągnięć.

Krzysztof
Krzysztof
5 lat temu

Ciekawe również, jakie mają naliczanie minutowe czy sekundowe. Cena za połączenie w roamingu jest też jakaś dziwna – 1.16zł/min. Przecież najwyższą dopuszczalną stawką w Polsce jest obecnie 0.97 zł.

Krzysztof
Krzysztof
5 lat temu

No i żeby się nie okazało, że stawka 5gr za połączenie obowiązuje tylko i wyłącznie w pakiecie.

Tomek
Tomek
5 lat temu

Czy przyszło wam potwierdzenie na e-mail zamówienia karty ?

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Potwierdzenie na e-mail nie dotarło

Mirek
Mirek
5 lat temu

dzwoniłem na BOK i się połączyłem, łączyło mnie nawet z konsultantem, ale się rozłączyłem :-).

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Ja poczekałem na zgłoszenie się konsultanta i potwierdzam, że infolinia działa, jednak konsultanci mówią w języku angielskim. Informują, że rozmowy w języku polskim możliwe będą od przyszłego tygodnia.

onn
onn
5 lat temu

nr infolinii niby działa, ale przy wyborze jezyka na polski pojawia się błąd – potem niby łączy z konsultantem – z tym że konsultanta brak chyba – bo czekałem raz 8 minut drugim razem 10 minut i dałem sobie spokój. Infolinia niby działa a jednak nie działa… Pewnie podobnie jest ze starterami – oby nie było przegięcia, że zbierają od ludzi namiary i potem sprzedadzą bazę danych firmom jakimś – to już byłoby ostre przegięcie… Dziwi mnie też fakt, że jest cisza na Facebooku na temat rozpoczęcia działalności – jakby naprawdę zaczynali nie wierzę, żeby o tym nie pochwalili się… Czytaj więcej »

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Wszystko się zgadza. Może trwają ostatnie testy, a może po prostu możliwość zamówienia karty SIM to błąd na stronie www. Mnie najbardziej dziwią jednak ceny – są na moje oko zbyt niskie, aby mogło się opłacać. Ale w sumie gdy startowała Heyah też zaoferowała ceny miażdżąco niższe od konkurencji.

Ale skoro działa taka strona www, działa profil na FB (tworzenie takich grafik jakie są tam publikowane kosztuje), skoro działa i infolinia, to może, może…

Czekamy 🙂 Najpóźniej w przyszłym tygodniu wszystko się wyjaśni 🙂 Jeśli karty SIM nie dojdą wszystko w zasadzie będzie jasne 🙂

Marcin
Marcin
5 lat temu

Ciekawe czy jak wybiorę sobie tytuł Lord, to koperta będzie zaadresowana Lord Marcin….? 🙂

Marcin
Marcin
5 lat temu

Na facebook’u jest już informacja o oficjalnym starcie

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Z FB Vectone:

“Witam wszystkich serdecznie, cieszę się niezmiernie na tak miłe powitanie Oficjalnie już wystartowaliśmy chociaż mamy jeszcze wiele pracy przed sobą aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Wierzę, że przy odrobinie cierpliwości z Waszej strony wszystko pójdzie gładko i bezproblemowo. Dziękuję Wam za wsparcie i zapraszam do zapoznania się z ofertą. Pozdrowienia dla wszystkich pozytywnie Vectonowo-zakręconych!”

To teraz pozostaje tylko oczekiwać karty SIM i gdy ta przyjdzie przetestować ceny. Jeśli wszystkie się potwierdzą, konkurencja może mieć problem. Jak zbiorę do kupy informacje o ofercie napiszę newsa o starcie – dzisiaj wieczorem lub jutro rano

Marcin
Marcin
5 lat temu

Jacku jak dostaniesz kartę SIM daj znać.

Jacek (redakcja)
5 lat temu

OK,

czekam na nią z niecierpliwością bo ciekawi mnie to, czy podane na stronie www ceny się potwierdzą 🙂

Jacek+(redakcja)
5 lat temu

Właśnie udało mi się połączyć z konsultantem BOK Vectone Mobile. Póki co polska infolinia kieruje na infolinię w języku angielskim. Konsultant poinformował mnie, że aby móc porozmawiać w języku polskim trzeba zadzwonić w przyszłym tygodniu.

Start chyba staje się faktem.

DamiaN
DamiaN
5 lat temu

Nie wiem czy źle szukam, ale na ich stronie nie znalazłem informacji dotyczących ważności konta.
Ogólnie ta sieć rodzi się w dużych bólach. Przyjęli jakąś dziwną strategię, żeby najpierw ogłosić start sieci, a potem dopiero pracować nad jej rzeczywistym uruchomieniem…

DamiaN
DamiaN
5 lat temu

Numer ich infolinii to numer Polkomtela. Może z T-Mobile się nie dogadali, więc podpisali umowę z Polkomtelem. To by w pewien sposób wyjaśniało ten “ponowny” start.

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Właśnie. Wcześniej bardzo mnie dziwił zasięg T-Mobile. Zasięg Plus by pasował.

Adek
Adek
5 lat temu

Jest ukryta w “Darmowe doładowanie telefonu”. Maksymalnie miesiąc, czyli jak dla mnie oferta do d*.
5 zł 50 MB 7 dni
10 zł 100 MB 15 dni
20 zł 200 MB 15 dni
30 zł 300 MB 30 dni
50 zł 1 GB 30 dni

Eldo
Eldo
5 lat temu

Nic nie jest ukryte a jak Ci mało to wykup jeden z pakietów :

2 zł – 100 MB

3 zł – 300 MB

5 zł – 1 GB

7 zł – 2 GB

10 zł – 3 GB

15 zł – 5 GB

25 zł – 7 GB

35 zł – 10 GB

DamiaN
DamiaN
5 lat temu

Jedna ważna rzecz: firma Mundio Mobile uruchamiająca sieć Vectone Mobile w Polsce nie pojawia się w rejestrze zbioru danych osobowych GIODO (https://egiodo.giodo.gov.pl). W związku z tym mam wątpliwości czy przekazywanie im jakichkolwiek danych osobowych jest bezpieczne.

olo
olo
5 lat temu

Numer ich infolinii to T-Mobile, tak pokazało mi w historii rozmów z dnia wczorajszego.Niby nie było połączenia a na bilingu są połączenia 1 sekundowe.

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Miałem do piątku dokładniej opisać ofertę, ale jest tyle niewiadomych, że zrobię to, jak dostane kartę SIM i samodzielnie sprawdzę. Nie wiem nadal nic o zasięgu, naliczaniu, ważności konta, sposobie doładowań… Nie chcę napisać źle.

onn
onn
5 lat temu

w vectonemobile.pl po polsku będą gadali na infolinii dopiero najwcześniej od środy/czwartku

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Nawet i by się zgadzało, gdyż w tych dniach powinny dochodzić pierwsze karty SIM. Teraz infolinii w języku polskim potrzebna raczej nie jest, gdyż karty SIM Vectone posiadają wybrańcy. Ciekawe, jak będzie z dystrybucją starterów, gdyż nie wierzę, że będą sprzedawać tylko on-line.

No i wciąż nigdzie nie doszukałem się informacji o tym jak, czym i gdzie doładować konto…

onn
onn
5 lat temu

Do Jacek – o tej środzie dowiedziałem się od anglojęzycznego Hindusa 🙂 – a co do doładowań – to jutro sprawdzę w pierwszym lepszym kiosku np gdzie wyskakuje papierek (a nie tradycyjna zdrapka) czy w dostępnych sieciach doładowujących mają dostępną sieć vectonemobile.pl ;P

Jacek (redakcja)
5 lat temu

Kiedyś już w sklepie Rossman widziałem papierowy stojak reklamujący doładowania, widziałem na nim logo Vectone. Ale były tak również inne sieci międzynarodowe, więc to chyba przypadek był i nie ma nic wspólnego ze startem w Polsce.

Wątpię, żeby mieli tylko własne doładowania. Raczej będą korzystali z z doładowań “cudzych”, jak KLUCZ czy Lebara i większość MVNO działających na Plusie. Tym bardziej, że na ich stronie www nie doszukałem się zakładki służącej doładowaniom konta.

41
0
Skomentujx
()
x