Virgin Mobile staje się full MVNO – migracja klientów na własną platformę IT zakończona

Z końcem września Virgin Mobile zakończył proces przenoszenia swoich klientów na własną platformę IT. To ostatni etap dzięki któremu operator uzyskał status full MVNO. Osiągniecie tego statusu następuje w momencie, gdy posiada ona całą infrastrukturę telekomunikacyjną oprócz sieci radiowej. Proces podzielony był na kilka etapów prac technicznych, aby zminimalizować odczuwalność procesu dla klientów. Jednocześnie Virgin Mobile w dalszym ciągu będzie korzystać z infrastruktury radiowej sieci Play.

Do tej pory za pośrednictwem swojej platformy Virgin Mobile obsługiwał zaledwie 15% klientów. Przeprowadzony proces pozwolił spółce uzyskać większą niezależność, jak również wpłynie na dostarczanie jeszcze lepszych usług i podniesie ich jakość. Dzięki migracji możliwe będzie m.in. szybsze konfigurowanie obecnych i nowych produktów oraz skrócenie czasu wprowadzania ich do oferty. Obecność na własnej platformie wpłynie również na obsługę klienta. Skrócenie czasu oczekiwania na rozwiązanie konkretnej sprawy czy ułatwienie procesów związanych z bilingowaniem, to tylko niektóre korzyści, które operator odniesie z obecności klientów na własnej platformie.

Kolejny cel biznesowy

Przeniesienie klientów na własną platformę to kolejny z zapowiadanych na początku roku przez Grażynę Piotrowską – Oliwę celów biznesowych, który został osiągnięty.

– Po zakończeniu tego procesu możemy skupić się na realizacji kolejnych kroków, które mamy w swoich planach. W dalszym ciągu będziemy upraszczać wszelkie procesy skupiając się na customer value. Jednocześnie chcemy wprowadzać kolejne nowości do naszej oferty. Nasz priorytet to dalsze usprawnianie procesów biznesowych, które mają nam pomóc osiągnąć przychód na poziomie 120 mln zł. Pierwsze efekty już widać i mam nadzieję, że najnowsza nowelizacja prawa telekomunikacyjnego i konieczność poniesienia kolejnych kosztów dostosowania się do ciągłych wymagań prawnych, nie zaburzy naszych planów – mówi Grażyna Piotrowska – Oliwa, Prezes Virgin Mobile Polska.

W dalszych planach operator skupi się na dokończeniu procesów mających przynieść wzrost jakości oferowanych przez niego usług. Prace nad nimi już trwają i zostaną zakończone w najbliższym czasie.

Źródło/Fot: Virgin Mobile Polska

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Shhggvvgfctjhg Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Shhggvvgfctjhg
Gość
Shhggvvgfctjhg

Czy coś się zmienia w ofercie Virgin? Dostałem dwa maile od nich chyba że zmieniają się cenniki i regulaminy. Mam nadzieję że to coś z roamingiem tylko.