W te wakacje operatorzy znowu stawiają na promocje internetu mobilnego

W zasadzie nie można było spodziewać się, że będzie inaczej – w tegoroczne wakacje operatorzy znowu skupiają się przede wszystkim na zaoferowaniu jak największej ilości mobilnego internetu. Czasy, w których telefon służył tylko do dzwonienia dawno minęły, dzisiaj zamiast telefonu są urządzenia posiadające mnóstwo dodatkowych funkcji, które bez dostępu do internetu są często bezużyteczne. Nielimitowane rozmowy i SMS-y też stały się już standardem i te oferty ciężko już ulepszyć, pozostaje więc tylko internet i może jeszcze promocje doładowań. Ponadto powszechny już dostęp do technologii 4G LTE powoduje, że dane zużywamy dużo szybciej i dużo więcej ich potrzebujemy.

Podobnie jak w ubiegłym roku na tegoroczne wakacje wielu operatorów przygotowało specjalne promocje na internet mobilny. Niektórzy rozdają internet za darmo, inni przygotowali specjalne wakacyjne pakiety, które zawierają dużo danych za niską cenę. Tego typu promocje doskonale sprawdzają się na wakacyjne wyjazdy, a tych w tym roku nie brakuje. Mało tego, u niektórych operatorów oferta internetowa jest już na tyle atrakcyjna, że nie było potrzeby przygotowywania czegoś specjalnego specjalnie na wakacje.

Darmowy internet mobilny w lodach Big Milk mogą znaleźć klienci Play. Aby skorzystać z oferty wystarczy udać się do sklepu Żabka lub Fresh Market i zakupić swojego ulubionego Mig Milka (więcej >>). Wraz z paragonem klient otrzyma kod wraz z instrukcją, jak go wykorzystać. Następnie – zgodnie z instrukcją – wystarczy wejść na stronę internetową zakreconegiga.pl i i wpisać na niej swój kod. To wszystko. Należy jedynie pamiętać, że w danym miesiącu można wykorzystać 8 kodów, czyli zyskać 8 GB mobilnego internetu. To nie jedyna promocja internetowa w Play. Posiadacze ofert na kartę mają możliwość aktywacji darmowego pakietu internetowego o wielkości 3 GB w ofertach na kartę. Pakiet można włączyć co miesiąc w czasie trwania promocji (do końca września b.r.), więc trzykrotnie. Można zatem otrzymać całkowicie za darmo łącznie 9 GB mobilnego internetu (3 GB co miesiąc). Tę promocję można aktywować krótkim kodem USSD *111*870*1#. Z oferty tej mogą również skorzystać posiadacze RBM Energy na Kartę. Dodatkowo użytkownicy Play Internet na Kartę mogą aktywować promocję Tydzień bez limitu, która może okazać się w sam raz na wakacyjny urlopowy wyjazd. Co prawda „bez limitu” oznacza w praktyce limit – w ramach FUP jest to 30 GB – jednak jak na termin 7 dni jest to naprawdę bardzo dużo. Ponadto po wykorzystaniu limitu 30 GB w ramach FUP prędkość internetu zostanie jedynie ograniczona do 1 Mb/s w przypadku pobierania oraz 384 kb/s w przypadku wysyłania, zaś dalsze korzystanie wciąż pozostaje darmowe. Tę opcję można aktywować za pomocą krótkiego kodu USSD *111*869*1# (więcej >>).

Dwaj wirtualni operatorzy komórkowi kierujące swoje oferty głównie do młodzieży wrócili z przygotowanymi na czas wakacji specjalnymi pakietami internetowymi. Wakacyjny Wypas w Virgin Mobile to 10 GB za 9 zł (więcej >>), zaś VIKejszyn w Mobile Vikings to 11 GB mobilnego internetu w cenie 8 zł (więcej >>).

Również sieć komórkowa lajt mobile zaoferowała nowy plan w ofercie internetu mobilnego – 30 GB za 30 zł. Można zdecydować się na umowę bezterminową lub na umowę terminową – 12 lub 24 miesiące. Przy zdecydowaniu się na umowę terminową na 24 miesiące przez pierwsze 6 miesięcy użytkownik otrzyma 50% zniżki na abonament, natomiast przy umowie na 12 miesięcy zniżkę 50% otrzymamy przez pierwsze 2 miesiące od podpisania umowy (więcej >>).

Na wakacje coś specjalnego przygotowała też sieć Orange. Posiadacze taryfy Orange Free na Kartę po doładowaniu konta kwotą 200 zł otrzymają za darmo aż 1410 GB mobilnego internetu, który ważny będzie aż przez 5 miesięcy (więcej >>). Dla wielu to ilość, której nie da się wykorzystać. Po przeliczeniu wychodzi to blisko 300 GB miesięcznie za 40 zł. Promocja ta obowiązuje do końca sierpnia b.r., po tym czasie bonus przyznawany za doładowanie kwotą 200 zł wyniesie 100 GB.

To tylko wybrane propozycje na wakacje, o których pisaliśmy w ramach informowania o wakacyjnych promocjach. Na rynku jest mnóstwo promocji, w których po przeliczeniu cena 1 GB to maksymalnie 1 zł. Jeśli za 1 GB internetu zapłacimy więcej, oznacza to, że przepłaciliśmy. Wielu operatorów uatrakcyjniło już swoje standardowe oferty na tyle, że specjalnej oferty na okres wakacji nie było sensu wprowadzać.

W tym miejscu warto też wspomnieć o darmowym internecie od Aero2. BDI Aero2 wciąż działa i oferuje darmowy nielimitowany internet mobilny z prędkością do 512 kb/s. To w zupełności wystarczy do podstawowych rzeczy – sprawdzenie poczty e-mail, przejrzenie wiadomości, czy korzystanie z mediów społecznościowych.

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
czokopimpekJacekKczech Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
czech
Gość
czech

Gdzies słyszałem ze jest jakaś firma która daje internet za darmo. Wie ktos coś?

pimpek
Gość
pimpek

Dokładnie i to aero2 właśnie jest jedyne pod tym kątem

czoko
Gość
czoko

Właśnie aero… Ciekawe czy moja karta jeszcze działa, bo cos czuję, ze może się przydać w wakacje