Wakacje 2015 – operatorzy postawili głównie na internet mobilny

Wakacje 2015 dobiegły już końca, pora więc na krótkie podsumowanie. Podsumowywać jest co, ponieważ tegoroczne wakacje były niezwykle dynamiczne pod względem pojawiania się nowych ofert i promocji.

W tym roku operatorzy postawili przede wszystkim na uatrakcyjnianie ofert na internet mobilny. Swoje oferty zmodyfikowali w tym czasie niemal wszyscy, niektórzy nawet znacznie.

CZERWIEC

Wyścig o najlepszą ofertę mobilnego internetu już na początku czerwca, a więc na długo przed wakacjami, rozpoczęła sieć Virgin Mobile, która promocją wakacyjną (więcej) zwiększyła ilość danych w pakietach #MiWystarcza i #BezLimitu. Dzięki tej promocji użytkownicy aktywując pakiet kosztujący 29 zł otrzymali –  wraz z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami do wszystkich sieci krajowych – aż 5 GB internetu mobilnego na pełnej prędkości

W połowie czerwca swoją ofertę uatrakcyjniła również sieć FM GROUP Mobile, startując z promocją MULTIGIGA, w ramach której użytkownicy zyskiwali dwa razy więcej danych (więcej). Wszystko oczywiście bez dodatkowych opłat.

Również w połowie czerwca powrócił wakacyjny pakiet internetowy od Orange (więcej), który znany był już z poprzednich lat dzięki przebojowej cenie 1 GB danych za 1 zł. Wakacyjny pakiet internetowy 6 GB za 6 zł na 60 dni od Orange bezdyskusyjnie zalicza się do grona najlepszych promocji tegorocznych wakacji.

Nieco później, bo 17 czerwca b.r. sieć Lycamobile poinformowała o wprowadzeniu internetu mobilnego w technologii 4G LTE, dzięki czemu użytkownicy operatora, którzy znajdują się w zasięgu technologii 4G LTE i posiadają urządzenia pozwalające na obsługę tej technologii, mogą korzystać z internetu z dużo wyższa prędkością (więcej).

Dzień później do grona operatorów oferujących możliwość korzystania z internetu mobilnego w technologii 4G LTE dołączył lajt mobile (więcej), który dzień wcześniej wystartował ze zmodyfikowaną ofertą Pre-Paid (więcej).

W ostatnim tygodniu czerwca nowe (płatne) pakiety zaprezentował również  dostawca usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu – Aero2, oferując nowe pakiety MAX, z prędkością maksymalną do 3 Mb/s (więcej), a w tym samym dniu nowe pakiety internetowe – z tzw. lejkiem zabezpieczającym przed niechcianymi kosztami w przypadku wykorzystania pakietu internetowego przed czasem – zaprezentował KLUCZ Mobile (więcej).

LIPIEC

Miesiąc lipiec to już kolejny wysyp nowych ofert i promocji na internet mobilny. W tym miesiącu obserwowaliśmy prawdziwe szaleństwo operatorów. W pierwszym tygodniu lipca z nową ofertą wystartował FM GROUP Mobile, oferując nowe pakiety internetowe w cenie abonamentu – 2,5 lub 4 GB miesięcznie przez cały okres trwania umowy w taryfach z telefonem (więcej).

Kilka dni później z nową promocją wystartowała marka Heyah, która podwoiła Internet w SmartfoNOWEJ Heyah na abonament (więcej). Klienci zyskali dwa razy więcej danych w tej samej cenie.

W pierwszej połowie lipca sieć Plus rozdawała darmowe startery JA+ Internet na Kartę, na których doładowanie za minimum 20 zł było premiowane 1 GB ekstra (więcej).

Również w pierwszej połowie lipca nowy starter i nowe pakiety danych „Internet STRONG LTE” w Internecie na kartę zaprezentował T-Mobile (więcej).

21 lipca informowaliśmy o nowych ofertach w Red Bull Mobile oraz Heyah. Red Bull Mobile tego dnia informował o zwiększeniu zwiększeniu ilości internetu mobilnego w ofercie abonamentowej (więcej), Heyah zaś zaprezentowała Pierwszy prawdziwy no-limit w ofercie na abonament (więcej).

Dzień później przypomniał o sobie Orange, który w taryfie Orange Yes zaoferował użytkownikom 1 GB internetu na start (więcej), natomiast w ofercie nju mobile (odrębna marka Orange) pojawiła się nowość – 29 zł za no-limit (więcej), w której użytkownicy mieli do dyspozycji 2 GB internetu mobilnego na pełnej prędkości.

22 lipca Mobile Vikings zaprezentował nowe paczki danych, które można aktywować za pozostały z doładowania kredyt na koncie (więcej), co umożliwiło użytkownikom zamianę zgromadzonych na koncie środków na pakiety danych.

W ostatnim tygodniu lipca przypomniała o sobie odrębna marka sieci Plus – Plush – która zaoferowała promocję, w ramach której użytkownicy przez pierwsze trzy miesiące mogli korzystać z pakietu na rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich sieci komórkowych oraz pakiet internetowy 1 GB za połowę ceny (więcej).

W tym samym dniu, co nowa promocja Plush, nju mobile (odrębna marka Orange) zaprezentowała Nowe „killerskie” pakiety internetowe w nju na kartę (więcej).

Lipiec zakończył się akcją rozdawania darmowych starterów przez markę Plush (więcej).

SIERPIEŃ

Pomimo lipcowego szaleństwa sierpień wcale nie okazał się miesiącem nudnym. 10 sierpnia darmowe startery zaczął rozdawać Red Bull Mobile (więcej), na których po aktywacji startera nie później niż do końca sierpnia b.r. użytkownik otrzymywał bonus w wysokości 1 GB internetu.

18 sierpnia Fakt Mobile poinformował o przyznawaniu bonusów za doładowanie konta. Użytkownik otrzymywał nielimitowane rozmowy w Play oraz 0,5 GB mobilnego internetu (więcej).

Dwa dni później, czyli 20 sierpnia, z przebojowym pakietem internetowym w ofertach na kartę wystartował Play, oferując pakiet 10 GB w cenie 10 zł (więcej). Nowość od sieci Play również bezdyskusyjnie można zaliczyć do grona najatrakcyjniejszych promocji tegorocznych wakacji, jeśli weźmiemy pod uwagę mobilny internet.

25 sierpnia sieć Aero2 zaprezentowała nowy pakiet testowy – 2 GB na 20 dni. Pakiet za darmo mogą aktywować użytkownicy usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu, dzięki któremu mogą przekonać się bez ponoszenia kosztów, jak działa Aero2 w wersji płatnej (więcej).

Na koniec wakacji rzutem na taśmę tańsze pakiety internetowe uruchomił KLUCZ Mobile (więcej), obniżki sięgnęły nawet 50%. Nju mobile natomiast zaprezentowała promocję, w ramach której użytkownicy otrzymują dodatkowe gigabajty za staż w sieci (więcej).

Jak widać po obszerności artykułu operatorzy w tegoroczne wakacje ciężko pracowali, aby możliwie najszybciej wyjść na przeciw oczekiwaniom użytkowników i uatrakcyjnić swoje oferty na internet mobilny. Wakacje 2015 roku z pewnością będą rekordowe jeśli chodzi o ilość zużytych przez użytkowników danych.

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ssJacekKlolek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
lolek
Gość
lolek

Dzisiaj na stronie KLUCZA zauważyłem nowe bardzo fajne ceny na pakiety internetowe. Czyżby już weszły w życie ?

s
Gość
s

lajt mobile nie załapał się na “wakacje 2015”? Szkoda.
Kiedy porównanie cen pakietów internetowych? Wszyscy chyba czekaliśmy na Klucz. 🙂