Wkrótce bogatsza oferta programowa Naziemnej Telewizji Cyfrowej?

dvb-tWiele wskazuje na to, że już niebawem widzowie Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T w Polsce będą mogli cieszyć się bogatszą ofertą programową.

Jak podaje serwis Media2.pl, właśnie zakończyły się konsultacje UKE w sprawie zagospodarowania ósmego multipleksu Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przesłał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji projekt dokumentacji konkursowej na rezerwację częstotliwości (kanały TV o szerokości 7 MHz), z zakresu 174-230 MHz, wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania programów telewizyjnych w multipleksie nr 8 telewizji naziemnej, zwanym dalej ,,MUX8’’, uwzględniający wyniki konsultacji.

Prezes UKE zwrócił się z prośbą do KRRiT o przeanalizowanie nadesłanych w konsultacjach opinii i ponowne zajęcie stanowiska co do warunków uczestnictwa w ww. konkursie, w zakresie dodatkowych obowiązków i zadań przedsiębiorcy dotyczących zawartości programowej.

Jak dodaje serwis Media2.pl Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma teraz w ciągu miesiąca podjąć decyzję, czy ósmy multipleks zostanie w całości przyznany Telewizji Polskiej, czy komercyjnym nadawcom.

Obecnie naziemna telewizja cyfrowa to trzy multipleksy bezpłatne ogólnopolskie (MUX-1, MUX-2 oraz MUX-3), będący własnością Polsatu MUX-4 (kodowany) oraz tzw. multipleksy regionalne dostępne w niektórych regionach kraju.

Źródło: media2.pl, UKE, wł

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x