Wreszcie – nie będzie już SMS i MMS „od wróżki” w Orange

Z tej informacji ucieszą się chyba wszyscy. Sieć komórkowa Orange rezygnuje z usług, w ramach których można było zamawiać płatne subskrypcje, przez które klient musiał otrzymywać cykliczne wiadomości SMS i MMS, za otrzymywanie których były pobierane opłaty. To była chyba największa zmora klientów, gdyż bardzo często towarzyszyły temu przeróżne nadużycia ze strony nieuczciwych firm.

Sieć komórkowa Orange poinformowała właśnie, że od 1 listopada 2018 roku w Orange nie będzie już można zamówić płatnych przychodzących SMS i MMS specjalnych. Umożliwiały one subskrypcję cyklicznie wysyłanych wiadomości o podwyższonej opłacie, np. z poradą wróżki, horoskopem, prognozą pogody, wynikami totolotka, programem telewizyjnym czy wynikami rozgrywek sportowych. Czasami informacje przekazywane w takich SMS-ach były bardziej kuriozalne. Wiadomości takie zawierały np. przysłowia, cytaty, pozytywne myśli, wiersze, właściwości drzew i kamieni szlachetnych, dowcipy, sennik, psychoporady, diety, ciekawostki, plotki i nawet memy.

Klienci, którzy zamówili takie usługi wcześniej, będą mogli z nich korzystać do czasu aż sami z nich zrezygnują lub dostawca zaprzestanie ich świadczenia.

Ja tłumaczy operator liczba użytkowników SMS i MMS specjalnych malała z roku na rok. Zdarzały się także przypadki nadużyć, co spowodowało m.in. nowelizację przepisów prawa telekomunikacyjnego regulujących te kwestie.

I właśnie z powodu wspomnianych przez Orange przypadków licznych nadużyć to chyba dobra informacja dla klientów operatora. Nie ma tygodnia, aby MVNO-GSM.PL nie spotkało się z pytaniem od Czytelnika, jak wyłączyć otrzymywanie jakichś bzdurnych SMS-ów, za otrzymywanie których są naliczane opłaty. Często taką usługę można było włączyć zupełnie przypadkowo. A my – często nie znając usługodawcy i nie mogąc znaleźć odpowiedniego regulaminu – byliśmy bezsilni.

Źródło/Fot: Orange

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x