Wrzesień gorącym okresem? Szykuje się sporo zmian w ofertach MVNO…

Nie od dziś wiadomo, że wakacje nie są idealnym okresem do wprowadzania nowości i zmian w ofertach. Dlaczego? W okresie wakacyjnym trudno jest je należycie wypromować. W wakacje ludzie żyją zupełnie innym rytmem. Sezon urlopowy, wyjazdy wakacyjne (nierzadko zagraniczne), krótszy kontakt z radiem i telewizją, w której w okresie wakacyjnym w większości powtórki… To wszystko powoduje, że operatorzy z reguły, choć oczywiście nie zawsze,  czekają do końca wakacji.

Wrzesień ma szansę być gorącym okresem, jeśli chodzi o nowości i promocje u operatorów MVNO. O kilku zmianach już wiemy:

 • We wrześniu premiera zupełnie nowej marki MVNO w Polsce – wystartuje sieć IZZI

  Marka IZZI zastąpi dotychczasowego, istniejącego już 3 lata, operatora MVNO – Tele25. Operator zaprezentował już pierwsze szczegóły nowej oferty:
  – 19 gr/min w UE
  – 9 gr/SMS w UE
  – 19 gr/MMS w UE
  IZZI ofertaTo oczywiście tylko pierwsze szczegóły oferty. Operator nie zdradza nic więcej, nie wiemy więc jakie będzie naliczanie, ile kosztował będzie internet, czy choćby jaka będzie ważność konta po doładowaniu. Wiemy natomiast, że operator będzie korzystał z prefiksów 799 (złote numery) i 794 (pozostałe numery). Będzie również dostępna opcja przeniesienia numeru. Do czasu oficjalnej premiery nowej marki zostanie również uruchomiona strona internetowa, która będzie zawierała szczegółowe informacje na temat oferty oraz umożliwiała będzie nabycie startera. Operator korzystał będzie z zasięgu sieci Play oraz roamingu krajowego sieci T-Mobile, co razem daje oczywiście ogólnopolski zasięg.
 • We wrześniu zmiany w ofercie KLUCZ Mobile

  Logo KLUCZ Mobile najnowszeTym razem zmiany mają objąć ofertę krajową, które już na dzień dzisiejszy jest mocno konkurencyjna. Stawki 19 gr/min i 9 gr/SMS na wszystkie numery krajowe zaliczają KLUCZ Mobile do ścisłej czołówki. Jeśli chodzi o ceny minut i SMS-ów w ofercie podstawowej (bez konieczności aktywacji pakietów) taniej nie ma praktycznie nikt. Wyjątkiem jest sieć Virgin Mobile Polska, w której SMS kosztuje 6 gr, zaś dzięki bonusowi +50% do każdego doładowania konta obniża się również cena minuty.Jakie dokładnie czekają nas zmiany w ofercie krajowej KLUCZ Mobile? Pojawią się pakiety minut na połączenia krajowe oraz nowe pakiety internetowe.
  Pakiety minut wyglądać mają (nieoficjalnie) tak:
 • – 500 min – 30 zł
  – 250 min – 20 zł
  – 100 min – 10 zł
  – 50 min – 6 zł
  – 20 min – 3 zł
  Pakiety internetowe wyglądają mają (nieoficjalnie) następująco:
  – 2 GB za 15 zł
  – 1 GB za 10 zł
  – 500 MB za 5 zł
  – 200 MB za 3 zł
  Jeżeli prawdą jest, że każdy z pakietów (minutowych i internetowych) ważny będzie przez 30 dni, to oferta zapowiada się bardzo pozytywnie. Jak informuje operator za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku, pakiety na połączenia krajowe mają wejść w życie 3 września b.r. Kiedy internetowe? Być może szybciej, a być może również we wrześniu, nie mamy jeszcze niestety potwierdzonych informacji.
 • Prawdopodobnie po wakacjach również znaczące zmiany w ofercie Virgin Mobile

  Sieć Virgin Mobile również zapowiada(m. in. na swoim oficjalnym profilu na Facebooku) od dłuższego czasu zmiany w Virgin Mobile logoswojej ofercie. I choć pierwsze zmiany nastąpiły (np. obniżone zostały ceny niektórych pakietów internetowych, udostępniona została możliwość doładowania konta dowolną kwotą, nawet za symboliczną złotówkę, uruchomiona została również nowa strona internetowa), to jednak wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek zmian. Tu wiele wskazuje na to, że również przełomem będzie miesiąc wrzesień. A jakie będą to zmiany? Wszystkie szczegóły owiane są wielką tajemnicą. Nie jest znany nawet oficjalny termin ich wprowadzenia. Pojawiają się co prawda tzw. “przecieki”, jednak z racji tego, że nie pochodzą one od operatora i nie sposób ich zweryfikować, nie będziemy o nich pisać. Mimo wszystko dzisiejsza oferta Virgin Mobile również należy już dzisiaj do ścisłej czołówki wśród ofert na kartę. Marka zawdzięcza to nie tylko niskimi cenami w prostej taryfie podstawowej (19 gr/min i 6gr/SMS do wszystkich sieci bez konieczności zakupu dodatkowych pakietów), ale również atrakcyjnymi bonusami dodawanymi do doładowania konta (100 MB gratis do każdego doładowania kwotą 10 zł lub wyższą oraz +50% wartości doładowania dla każdego członka Klubu Virgin).

Jak widać konkurencja na rynku MVNO jest bardzo mocna. Bardzo często dochodzi do zmian w ofertach, dzięki czemu klienci płaca coraz mniej, a my mamy o czym informować. Czekamy zatem z niecierpliwością na wrzesień. Choć podejrzewam, że również w okresie wakacyjnym czeka nas jeszcze kilka niespodzianek.

Źródło: KLUCZ Mobile, Tele25, Virgin Mobile, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
jaJacek (redakcja)onnmvno-gsm.pldiztonz Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
DanieL
Gość
DanieL

Podobno minutowe pakiety w kluczu mają być naliczane sekundowo. I jeśli rzeczywiście tak będzie, to odsadzą nieco konkurencję 🙂

diztonz
Gość

500 min. – 30 zł w Klucz Mobile to jest jakaś propozycja, ale za 29 zł czy w Nju (Miesio),czy w MiniMax mamy połączenia bez limitów (jeżeli mówimy już tylko o ofertach prepaid). Szału zatem nie ma…