Wyjazd zagraniczny i rachunek na blisko 50 tys. zł za roaming – bohaterem historii Hanna Gronkiewicz-Waltz

Z rachunkiem na kwotę bliską 50 tys. zł wróciła w ubiegłym roku z zagranicznych wyjazdów Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wszystko przez roaming międzynarodowy, który poza strefą UE i EOG ma się dobrze i który może zepsuć wycieczkę zagraniczną każdemu, kto nie jest ostrożny i świadomy. Za nasz prywatny rachunek jednak nie zapłacą podatnicy, dlatego warto być szczególnie czujnym.

W ubiegłym roku Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz była na zagranicznych wyjazdach, m. in. w USA i Izraelu, mając ze sobą służbowy telefon komórkowy. Patrząc na rachunki wygląda na to, że Pani Prezydent za granicą korzysta ze służbowego telefonu równie swobodnie, jak w kraju. Być może wpływ na to ma fakt, że rachunki płacą i tak warszawiacy. Jak donosi Super Express to nie jedyny taki przypadek, przez dwa lata Hanna Gronkiewicz-Waltz miała na służbowej komórce nabić rachunki na łączną kwotę 85 tys. zł. Wszystko przez roaming międzynarodowy.

Zostawmy jednak Panią Prezydent i skupmy się właśnie na samym roamingu międzynarodowym i kosztach z nim związanych. Poza strefą UE i EOG roaming międzynarodowy ma się dobrze i w niektórych krajach ceny są po prostu horrendalne. I o ile łatwo pamiętać o tym, żeby nie dzwonić i nie odbierać rozmów, o tyle już znacznie trudniej jest upilnować transmisji danych. Dzisiejsze urządzenia (np. smartfony) samoczynnie łączą się z siecią i dopiero ręczne wyłączenie transmisji danych skutkuje tym, że jesteśmy bezpieczni.

Za granicą trzeba bardzo uważać właśnie na internetową transmisję danych. Najlepiej jest korzystać z lokalnych WiFi, trzeba jednak mimo wszystko bardzo uważać. Telefony często ustawione są tak, że w przypadku braku WiFi samodzielnie przełączają się na komórkową transmisję danych. Może się więc zdarzyć, że nocą WiFi w naszym hotelu nagle przestanie działać i nieszczęście gotowe. Najlepiej więc całkowicie wyłączyć ją (transmisję danych) w ustawieniach telefonu. W wielu krajach, również popularnych wśród polskich turystów, internetowa transmisja danych w roamingu jest bardzo droga i nawet niewinna synchronizacja klienta e-mail lub pobranie aktualizacji może znacznie podnieść nasz rachunek. Warto też rozważyć zaopatrzenie się w ofertę lokalnego operatora.

Niech to, co spotkało Hannę Gronkiewicz-Waltz będzie przestrogą dla innych. Chyba nikt nie chciałby wrócić z wymarzonych wakacji z rachunkiem opiewającym na wartość niezłego samochodu.

Źródło/Fot: Super Express, wł / wł

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
rasso
rasso
2 lat temu

na warszawiaka niema cwaniaka…Prezydentowa przesadziła ale to nie jej wina, powinien za to odpowiedzieć sztab ludzi. Niezła reklama dla Orange oraz HGW zostanie pewnie twarzą pomarańczowej sieci XD Ciekawe czy korzystając z telefonu satelitarnego nie było by tajnie lub jaka “polska” sieć zaoferowała by to samo o wiele taniej? Fajnie jakby inne sieci się wypowiedziały na ten temat 😀 Zwolnic sztab ludzi za to odpowiadający, bez możliwości pracy państwowych instytucjach itd. Nowi ludzie niech znajdą dla polityków, instytucji państwowych o wiele tańsze abonamenty! To tak jakby jeździć na benzynie mając auto na gaz, choć to i tak bardzo słabe porównanie… Czytaj więcej »

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x