Wyłącz ego. Zrozum drugiego: startuje nabór na szkolenia z prowadzenia dialogu dla lokalnych liderów

Lokalni liderzy z różnych środowisk będą mogli nauczyć się rozwiązywania konfliktów przy pomocy dialogu metodą opracowaną przez norweski ośrodek Nansen Center for Peace and Dialogue. Rozpoczęła się rekrutacja na profesjonalne szkolenia w ramach projektu „Wyłącz ego. Zrozum drugiego.”, zainicjowanego przez Orange Polska.

– Dialogu można się nauczyć i trzeba to robić. W Polsce mieszka 38 mln ludzi, czyli 38 mln talentów. Jeśli przez przypadek, lub w sposób zamierzony, niektórzy są wyłączeni z tworzenia pomysłów czy rozwiązań, to wtedy kraj nie wykorzystuje całego kapitału społecznego. Dialog pozwala tworzyć instytucje inkluzyjne, włączające wszystkich. Pozwala wzmocnić tkankę społeczną oraz stawić czoła problemom, z którymi mierzy się społeczeństwo – mówi Alfredo Zamudio, dyrektor Nansen Center for Peace and Dialogue. Organizacja ta od ponad 20 lat pomaga społecznościom z całego świata w rozwiązywaniu konfliktów, wspierając procesy pokojowe między innymi na Bałkanach, Ukrainie, w Norwegii, Afganistanie, Kolumbii, Kenii.

Do udziału w unikatowych w Polsce, intensywnych szkoleniach organizatorzy zapraszają osoby, które aktywnie działają na rzecz lokalnych społeczności w ramach fundacji, stowarzyszeń, czy innych organizacji. Dzięki nowym umiejętnościom, będą mogły pomóc swojemu otoczeniu rozwiązywać konflikty poprzez dialog oparty na otwartości na drugiego człowieka i na poszanowaniu różnic.

– Bardzo nam zależy, aby umiejętności, jakie uczestnicy szkolenia zdobędą, zostały rzeczywiście wykorzystane, by przełożyły się na lepszą współpracę, zrozumienie i harmonijny rozwój społeczności, w których żyją i pracują na co dzień. Dlatego przy wyborze kandydatów bardzo ważnym kryterium będzie ich motywacja, pomysł na wykorzystanie nowych kompetencji – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor komunikacji korporacyjnej i CSR w Orange Polska. – W lokalnych społecznościach drzemie wielka siła. Dowiodły tego także nasze programy społeczne takie jak Pracownie Orange w małych miejscowościach. Nasz nowy projekt oferuje lokalnym liderom konkretne narzędzie, które może pomóc jeszcze lepiej wykorzystać ten potencjał – dodaje.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu można wysyłać od dziś, 25 czerwca do 13 lipca, poprzez formularz na stronie www.zrozumdrugiego.pl. Komisja wybierze 50 uczestników. Pierwszy etap szkoleń rozpocznie się w sierpniu i we wrześniu. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szkolenia będą prowadzić eksperci z Nansen Center for Peace and Dialogue w języku angielskim. Dlatego ważne jest, by uczestnicy swobodnie komunikowali się po angielsku, ale nie jest wymagana biegłość językowa.

Inicjatywa Wyłącz ego. Zrozum drugiego. jest prowadzona w partnerstwie z norweskim Nansen Center oraz rodzimymi organizacjami, między innymi Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Fundacją Szkoła Liderów, Laboratorium Więzi, ThinkTank, CSRinfo.

Wszystkie szczegóły dotyczące programu, szkoleń i rekrutacji można znaleźć na stronie www.zrozumdrugiego.pl.

Źródło/Fot: Orange

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o