Wyniki Orange po III kwartale b.r. – ponad 35% mniej kart SIM Pre-Paid

O ponad 35% mniej kart SIM w ofertach Pre-Paid posiadał Orange na koniec III kwartału b.r. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Oznacza to, że z ofert na kartę Orange wyparowało w tym czasie ponad 2,5 mln kart SIM. To oczywiście głównie efekt obowiązkowej rejestracji kart SIM i obraz tego, jak bardzo liczba aktywnych kart SIM odpowiadała liczbie realnych klientów operatorów.

Na koniec III kwartału 2017 roku w ofertach Pre-Paid Orange było blisko 4,7 mln aktywnych kart SIM. Dla porównania na koniec III kwartału ubiegłego roku było to 7,3 mln kart SIM. W związku z tym zmniejszyła się również liczba wszystkich aktywnych kart SIM w ofertach mobilnych Orange – z blisko 16,3 mln na koniec III kwartału 2016 do ok 14,3 mln na koniec III kwartału b.r. Liczba całkowita aktywnych kart SIM spadła znacznie pomimo, że w segmencie ofert abonamentowych nastąpił w tym samym okresie znaczny wzrost (o 7,9%) ilości aktywnych kart SIM – do 9,66 mln z 8,96 mln.

O sztucznym pompowaniu baz klientów pisaliśmy tu >>. Operatorzy powiększali sobie ilość kart SIM np. przez darmowe rozdawanie starterów, oferowanie krótkotrwałych atrakcyjnych promocji, lub zwlekanie z wyłączaniem tych od dawna nieużywanych kart. Oferty typu “rok ważności konta”, czy “zawsze ważne konto” tylko ułatwiały stosowanie tej ostatniej praktyki. Po wprowadzeniu obowiązku rejestracji kart SIM i nałożeniu na operatorów obowiązku bezwzględnego i niezwłocznego wyłączenia kart niezarejestrowanych, mniej więcej poznaliśmy dane o tym, ilu realnych klientów korzysta z ofert na kartę.

Po tak gwałtownym spadku teraz ponownie należy spodziewać się stopniowych wzrostów. Zaprezentowany kilka dni temu raport GUS mówi, że w III kwartale b.r. w Polsce przybyło pół miliona kart SIM (więcej >>). To pierwszy wzrost od II kwartału 2016 roku.

Źródło/Fot: Orange, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o