Zbliża się koniec budek telefonicznych w Polsce

Sieć Orange jeszcze w 2017 roku planuje zdemontować wszystkie pozostałe jeszcze publiczne aparaty telefoniczne, czyli tzw. budki.

Jak informuje na blogu sieci Orange rzecznik Wojciech Jabczyński w Polsce obecnie jest jeszcze ok 4200 aparatów, z czego zdecydowana większość znajduje się w szpitalach, zakładach karnych oraz po jednej sztuce w gminie.

Czy w Polsce jest jeszcze jakiekolwiek zapotrzebowanie na publiczne aparaty telefoniczne? Na to pytanie pomoże nam odpowiedzieć poniższy fragment wpisu na blogu rzecznika Orange Wojciecha Jabczyńskiego:

Na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, na prośbę organizatorów, zainstalowaliśmy na Błoniach 12 automatów telefonicznych na monety – złotówki i euro. Pielgrzymi wykonali z nich… 125 rozmów. W tym samy czasie tylko w sieci Orange mieliśmy 7,4 mln minut rozmów komórkowych i 31,145 mln wysłanych SMS.

Nie ma się co dziwić, dzisiaj nosimy telefon w kieszeni, z często nielimitowanymi rozmowami, za które i tak już zapłaciliśmy. Roaming międzynarodowy również nie jest już dzisiaj drogi. Sentyment z pewnością jednak pozostanie… Wspomnienia również 🙂

Źródło/Fot: Orange, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maq Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Maq
Gość
Maq

Sentyment, sentymentem , ale Budka może się przydać w różnych przypadkach, np. rozładowany telefon, brak kasy na koncie, zagubiony czy zniszczony telefon.