Zbliża się koniec budek telefonicznych w Polsce

Zbliża się koniec budek telefonicznych w Polsce

20 września 2016 1 przez JacekK

Sieć Orange jeszcze w 2017 roku planuje zdemontować wszystkie pozostałe jeszcze publiczne aparaty telefoniczne, czyli tzw. budki.

Jak informuje na blogu sieci Orange rzecznik Wojciech Jabczyński w Polsce obecnie jest jeszcze ok 4200 aparatów, z czego zdecydowana większość znajduje się w szpitalach, zakładach karnych oraz po jednej sztuce w gminie.

Czy w Polsce jest jeszcze jakiekolwiek zapotrzebowanie na publiczne aparaty telefoniczne? Na to pytanie pomoże nam odpowiedzieć poniższy fragment wpisu na blogu rzecznika Orange Wojciecha Jabczyńskiego:

Na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, na prośbę organizatorów, zainstalowaliśmy na Błoniach 12 automatów telefonicznych na monety – złotówki i euro. Pielgrzymi wykonali z nich… 125 rozmów. W tym samy czasie tylko w sieci Orange mieliśmy 7,4 mln minut rozmów komórkowych i 31,145 mln wysłanych SMS.

Nie ma się co dziwić, dzisiaj nosimy telefon w kieszeni, z często nielimitowanymi rozmowami, za które i tak już zapłaciliśmy. Roaming międzynarodowy również nie jest już dzisiaj drogi. Sentyment z pewnością jednak pozostanie… Wspomnienia również 🙂

Źródło/Fot: Orange, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***