Zysk netto Maxcom wzrósł po trzech kwartałach do 7 mln zł

Maxcom, jeden z czołowych producentów i dystrybutorów telefonów komórkowych w Europie, wypracował po trzech kwartałach 2018 roku 6,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co oznacza wzrost o 21,1% w ujęciu rok do roku. Zysk operacyjny w analizowanym okresie zwiększył się o 29,2% do 8,3 mln zł. Zarząd Spółki spodziewa się dobrych wyników w IV kwartale.

– Wyniki odnotowane w trzecim kwartale są zgodne z naszymi założeniami. Obecnie jesteśmy w szczycie sezonu ponieważ historycznie największa sprzedaż w branży oraz naszej Spółce przypada na czwarty kwartał. Wstępna analiza wyników osiągniętych w październiku i dobiegającym końca listopadzie oraz grudniowe plany sprzedażowe, pozwalają podtrzymać prognozę na 2018 rok – zapewnia Arkadiusz Wilusz, Prezes Zarządu Maxcom. – W całym roku Grupa Kapitałowa wypracuje rezultaty znacząco wyższe od tych zanotowanych w 2017 roku – podkreśla Prezes.

Prognoza zakłada w 2018 roku osiągnięcie wyniku EBITDA na poziomie 15,7 mln zł (wzrost o ponad 30% w porównaniu do 2017 r.) oraz zysku netto na poziomie 12,5 mln zł (wzrost o ponad 38% w porównaniu do 2017 r.).

Podstawowe dane finansowe za I – III kw. 2018 r.

I -III kw. 2017 r.

I-III kw. 2018 r.

Dynamika

Przychody (mln zł)

74,5

77,5

104,0%

Zysk operacyjny (mln zł)

6,4

8,3

129,2%

Marża operacyjna

8,6%

10,7%

+2,1 pp

EBITDA

6,7

8,7

129,2%

Marża EBITDA

9,0%

11,2%

+2,2pp

Zysk netto (mln zł)

5,7

6,9

121,1%

Marża netto

7,7%

9,0%

+1,3 pp

Zarząd Spółki planuje utrzymać obecną dynamikę rozwoju Grupy i zwiększać skalę działalności. Jednym z ważniejszych założeń na najbliższe kwartały jest wzmocnienie sprzedaży zagranicznej. Po trzech kwartałach 2018 roku eksport stanowi ok. 29 proc. skonsolidowanych przychodów.

Maxcom, w połowie 2018 roku został wyłącznym dystrybutorem smartfonów Meizu w Polsce. Urządzenia Meizu, uzupełniają portfolio produktów Maxcom, dzięki czemu Spółka swoją ofertę może kierować do wszystkich grup wiekowych.

– Kolejne smartfony Meizu doczekały się premiery w Polsce i znalazły się w ofercie operatorów telekomunikacyjnych oraz na rynku otwartym. Do sprzedaży trafił m.in. flagowy i najbardziej wyczekiwany smartfon Meizu, model 16th. Ponadto dostępne są również modele M6T oraz budżetowy M8c – mówi Arkadiusz Wilusz.

Przed końcem bieżącego roku na rynek wprowadzone zostaną nowe modele marki Maxcom czyli klasyczne telefony z łącznością 4G oraz VoWiFi i VoLTE z oprogramowaniem i funkcjami smartfona. Będą mieć dostęp do aplikacji Facebook, Google Maps, Whatsapp, Games.

W IV kwartale planowane jest także rozpoczęcie sprzedaży MAXCOM MS459 HARMONY, urządzenia dedykowanego seniorom z unikalnym na rynku, dostępem do funkcji telefonu z komputera lub innego urządzenia w dowolnym czasie i miejscu.

Spółka intensywnie rozwija brandy Maxton oraz FitGo. Pod pierwszym sprzedaje głośniki bezprzewodowe wyróżniające się pod względem jakości dźwięku, designu oraz użyteczności. FitGo to z kolei produkty dla osób aktywnych: opaski sportowe (smartband), zegarki multimedialne (smartwatch) oraz hulajnogi elektryczne.

Źródło/Fot: Maxom

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o