W lajt mobile na abonament szybko sprawdzisz stan internetu kodem USSD

Doskonałe wiadomości dla klientów abonamentowych sieci komórkowej lajt mobile. W planach abonamentowych można już w błyskawiczny sposób sprawdzić stan pozostałych w ramach abonamentu danych (internet mobilny). Wystarczy użyć bezpłatnego ekspresowego kodu USSD. Poprawie uległ również sposób prezentacji danych u klientów oferty na kartę.

To z pewnością doskonała wiadomość dla klientów sieci komórkowej lajt mobile. Wszyscy klienci tego operatora mogą już w błyskawiczny sposób sprawdzić, bezpłatnie i w każdej chwili, ilość pozostałego w ramach posiadanego pakietu internetu. Wystarczy użyć ekspresowego kodu USSD *136#. Bez względu na posiadaną przez użytkownika ofertę (abonament, karta) kod zwróci nam w postaci wiadomości SMS m. in. ilość danych, jakie nam pozostały do dyspozycji. Co ciekawe wartość taka wyrażona jest już od razu w gigabajtach, co oszczędzi nam przeliczania z kilobajtów na gigabajty. Dlaczego o tym ostatnim piszę? Kod *136# u wielu operatorów MVNO działających na zasięgu Plusa zwraca ilość pakietu danych w kilobajtach i aby przeliczyć to na gigabajty należy prezentowaną wartość dwukrotnie podzielić przez 1024).

Jeszcze niedawno klienci abonamentowi nie mogli za pomocą kodu USSD *136# sprawdzić stanu pakietu, poza datą jego ważności. W celu sprawdzenia ile internetu jeszcze pozostało w ofercie abonamentowej trzeba było korzystać z dwóch rozwiązań – logowanie do panelu lajt-online (gdzie dane nie muszą być aktualne i możliwe są opóźnienia – wg zapewnień operatora – do 48 godzin) lub kontakt z biurem obsługi klienta. Co ciekawe od początku mogli robić to za pomocą kodu USSD *136# klienci oferty na kartę (ilość pozostałego internetu prezentowana była w kilobajtach, co jednak pozwalało na jego bieżącą kontrolę).

Dzisiaj stan internetu mogą sprawdzić już wszyscy klienci operatora, zarówno abonamentowi, jak i na kartę. Wartości w obu przypadkach prezentowane są w gigabajtach.

Treść przykładowego SMS-a zwrotnego po użyciu kodu *136#:

“Aktywne promocje: No Limit All L (7,6 GB) 08.05.2020 13:07.”

Sieć komórkowa lajt mobile działa na zasięgu sieci Plus.

Źródło/Fot: wł / lajt mobile

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
tuxowolf
tuxowolf
1 miesiąc temu

Wreszcie do postpaid zawitała normalność 🙂 .

Wwwwwwww
Wwwwwwww
1 miesiąc temu
Reply to  tuxowolf

Czyli jak? W preparacie dalej nie można sprawdzić? To będę dalej lajt mobile omijał szerokim łukiem

Wwwwwwww
Wwwwwwww
1 miesiąc temu
Reply to  Wwwwwwww

W prepaid miało być

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x