Umowa bez papieru w Orange – operator testuje nowe rozwiązanie, czyli podpis na tablecie

Sieć komórkowa Orange testuje innowacyjne rozwiązanie polegające na podpisaniu umowy na tablecie. Pozwala to na całkowite wyeliminowanie papieru. Operator podejrzewa, że wdraża takie rozwiązanie jako pierwszy w Polsce, zachowuje jednak pewną ostrożność 🙂 Jak dokładnie wygląda nowe rozwiązanie i czy przypadnie do gustu klientom?

Testowane przez sieć komórkową Orange rozwiązanie pozwala na pozbycie się papierów przy zawieraniu umów. Umowę podpisuje się na tablecie, następnie ta już w formie pliku PDF i z podpisem wysyłana jest na podany przez klienta adres e-mail.

Takie rozwiązanie testowane jest obecnie w jednym z warszawskich salonów Orange – przy ul. Okrzei 34, przy skrzyżowaniu z ulicą Targową. Taka możliwość dotyczy na razie zawierania umów abonamentowych na usługi mobilne (postpaid), zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych, a także internet mobilny oraz  domowy 4G.

Jeśli nowa funkcjonalność sprawdzi się i zyska uznanie klientów, zostanie wdrożona szerzej.

Każdy klient oczywiście pozostanie z prawem do zażądania umowy na papierze, możliwość podpisania umowy elektronicznie to tylko możliwość, nie przymus.

Pozostaje pytanie, czy klient zdoła równie dobrze zaznajomić się z treścią podpisywanej umowy, która przedstawiana jest w formie elektronicznej na ekranie tabletu. Znaczna część klientów i tak nie czyta tego, co podpisuje, albo czyta po powrocie do domu (albo dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury), jednak są tacy, co czytają i umowa na papierze wydaje się być bardziej czytelna i przejrzysta. To jednak zweryfikują klienci. Papiery to głównie problem operatora, nie klienta.

Źródło/Fot: Orange

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x